Programează un test drive cu SUV-ul Toyota Corolla Cross
Programează un test drive cu SUV-ul Toyota Corolla Cross
Programează un test drive cu SUV-ul Toyota Corolla Cross
 
vineri, 9 mai 2025 - Anul XXX, nr. 107 (8942)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta5,1165 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,549 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Nota de plată

A amenințat un polițist și va sta după gratii aproape 5 ani

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Un tânăr din Șcheia, care avea la activ condamnări cu suspendare pentru furt și tâlhărie, și-a pecetluit situația după ce a amenințat un polițist.

Curtea de Apel Suceava a menținut soluția colegilor de la Judecătoria Suceava, iar Ilie Ioan Cuțitariu trebuie să stea acum la pușcărie timp de 4 ani și 8 luni.

Judecătorii i-au revocat și primele condamnări, care erau cu suspendare, iar soluția de joi este definitivă.  

Tânărul se află în penitenciar din luna mai a anului trecut, când a fost implicat în ultimul scandal, care i-a adus punerea sub acuzare pentru distrugere și ultraj.

Pe 5 mai 2024, în ziua de Paște, un echipaj de la Secția Rurală de Poliție Șcheia a intervenit, în urma unui apel la 112, la un scandal din comunitatea romă. Era vorba de o amenințare între doi tineri, iar în timp ce polițiștii făceau verificări a intervenit și Cuțitariu, care aparent nu avea legătură cu scandalul.

Acesta a început să-i adreseze amenințări explicite mai ales unuia dintre polițiști, care anterior îl cercetase într-un dosar de tulburare a ordinii și liniștii publice. Polițistul și-a informat mai departe șefii și a fost sesizat Parchetul de pe lângă Judecătoria Suceava, competent să ancheteze faptele de ultraj.

În continuarea cercetărilor, procurorii au constatat că sunt probe privind amenințarea polițistului, astfel că Ilie Ioan Cuțitariu a fost pus sub acuzare pentru ultraj și arestat preventiv.

 

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului A amenințat un polițist și va sta după gratii aproape 5 ani.
 Vizualizări articol: 406 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A amenințat un polițist și va sta după gratii aproape 5 ani0.05

Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Cum considerați că ar trebui aleși primarii și presedinții de Consilii Județene?

Un tur de scrutin
Două tururi de scrutin
Nu știu / Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei