150 de poștași au protestat în Timișoara, nemulțumiți de salariile mici și condițiile de muncă



Angajații Poștei Române din Timișoara au protestat, vineri dimineață, în fața sediului Prefecturii Timiș, unde au cerut salarii mai mari și îmbunătățirea condițiilor de muncă, transmite corespondentul MEDIAFAX.Protestul organizat de Sindicatul Lucrătorilor Poștali din România a durat aproximativ 30 de minute, timp în care manifestanții au strigat „Hoții” sau „Nu ne mai furați” și au afișat pancarte cu mesaje precum „Vrem doar un salariu decent” și „Noi muncim, iar voi furați, oare când vă săturați?”.Liderii sindicali spun că există pericolul ca, în viitorul apropiat, mai mulți oameni să decidă să renunțe la activitate.



Recomandări

Finanțiștii din Suceava și mai multe județe ale Moldovei au protestat în fața Direcției Regionale Antifraudă față de noua lege a salarizării unitare

Aproximativ 200 de finanțiști au protestat la Suceava față de prevederile noii legi a salarizării unitare
Aproximativ 200 de finanțiști au protestat la Suceava față de prevederile noii legi a salarizării unitare

Protest, ieri, în școlile sucevene. Sindicaliștii au purtat banderole albe, nemulțumiți de posibilitatea creșterii normei didactice de predare, scăderii veniturilor și nu numai

Deputatul Doru Acatrinei vrea să afle de la ministrul Muncii care sunt motivele pentru care nu corelează salariul minim cu un coș de bunuri și servicii la prețuri reale

Deputatul Doru Acatrinei vrea să afle de la ministrul Muncii care sunt motivele pentru care nu corelează salariul minim cu un coș de bunuri și servicii la prețuri reale