Fălticeni

Vernisajul expoziției “Sărbătorim Femeia!”, la Muzeul de Artă “Ion Irimescu”



Vernisajul expoziției “Sărbătorim Femeia!”, la Muzeul de Artă “Ion Irimescu”
Vernisajul expoziției “Sărbătorim Femeia!”, la Muzeul de Artă “Ion Irimescu”

La Muzeul de Artă “Ion Irimescu” din municipiul Fălticeni are loc astăzi, 8 martie, de la ora 16,00, vernisajul expoziției “Sărbătorim Femeia!”.
Așa cum am aflat de la Teodor Bradațanu, managerul muzeului, “va fi o expoziție captivantă de portrete feminine, din secolul al XIX-lea și până în prezent, opere ale unor artiști celebri. Suntem onorați să menționăm dintre autorii portretelor pe Nicolae Grigorescu, pe fălticenenii Ștefan Șoldănescu, Dimitrie Hârlescu, Aurel Băeșu, Mihail Gavril”.
Lucrările vor fi prezentate de criticul de artă Delia Ioana Leizeriuc și maestrul Mihai Pânzaru PIM.



Recomandări

„100 de valori românești”, de Ovidiu Stanciu. Drd. Delia Leizeriuc: „Această expoziție vorbește și despre noi. Despre capacitatea noastră de a recunoaște excelența”

„100 de valori românești”, de Ovidiu Stanciu. Drd. Delia Leizeriuc: „Această expoziție vorbește și despre noi. Despre capacitatea noastră de a recunoaște excelența”
„100 de valori românești”, de Ovidiu Stanciu. Drd. Delia Leizeriuc: „Această expoziție vorbește și despre noi. Despre capacitatea noastră de a recunoaște excelența”

Expoziția de caricatură „100 de valori românești”, semnată de artistul Ovidiu Stanciu, la Muzeul de Istorie

Expoziția de caricatură „100 de valori românești”, semnată de artistul Ovidiu Stanciu, la Muzeul de Istorie
Expoziția de caricatură „100 de valori românești”, semnată de artistul Ovidiu Stanciu, la Muzeul de Istorie

„Albastros”, expoziție-omagiu la 70 de ani de la dispariția poetului Nicolae Labiș, la Galeria de artă Zamca

„Albastros”, expoziție-omagiu la 70 de ani de la dispariția poetului Nicolae Labiș, la Galeria de artă Zamca
„Albastros”, expoziție-omagiu la 70 de ani de la dispariția poetului Nicolae Labiș, la Galeria de artă Zamca