Un bărbat și-a pierdut portofelul în timp ce făcea poze, dar și l-a recuperat de la jandarmi



Jandarmii i-au dat bărbatului portofelul pierdut
Jandarmii i-au dat bărbatului portofelul pierdut

Un echipaj de la Detașamentul de jandarmi Fălticeni, care se afla duminică în serviciu de patrulare, a găsit un portofel căzut pe stradă, la câteva secunde după ce acesta fusese pierdut de posesor.
Jandarmii l-au găsit în scurt timp pe posesorul portofelului, un bărbat în vârstă de 55 de ani, din Bacău. Acesta se afla în trecere prin Fălticeni și le-a relatat jandarmilor că s-a oprit să facă câteva fotografii. Din neatenție, bărbatul a pus portofelul pe plafonul mașinii, iar la plecare acesta a căzut.
Portofelul conținea suma de 1.602 lei și un card bancar.
”Vă recomandăm să acordați o atenție sporită bunurilor dumneavoastră, iar în situația în care găsiți obiecte pierdute, le puteți preda celei mai apropiate unități de poliție”, a transmis
sergentul major Roxana Iuliana Botezatu, purtător de cuvânt al Jandarmeriei Suceava.



Recomandări

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

La 20 de ani, fără experiență, dar cu viteză excesivă, a pierdut controlul asupra BMW-ului într-o depășire și a provocat o tragedie

Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița
Un tânăr în vârstă de 20 de ani, la volanul unui BMW, a provocat accidentul cu final tragic de duminică după-amiază, de pe drumul județean de la Moldovița

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii

Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii
Prins de polițiști în timp ce consuma băuturi alcoolice în centrul orașului, un bărbat l-a amenințat cu moartea pe omul legii