Un bărbat care făcea taximetrie ilegală a provocat un accident și a fost amendat de poliție



Un bărbat care făcea taximetrie ilegală a provocat un accident și a fost amendat de poliție
Un bărbat care făcea taximetrie ilegală a provocat un accident și a fost amendat de poliție

Un bărbat care făcea taximetrie ilegală a provocat un accident rutier în dimineața zilei de miercuri, iar în afara dosarului penal cu care s-a ales a mai fost și amendat. În plus, certificatul de înmatriculare i-a fost reținut, aceeași măsură fiind luată și în cazul plăcuțelor de înmatriculare pentru că desfășura activități de taximetrie fără a avea documentele necesare.
Accidentul s-a produs la intersecția drumului județean 177C cu drumul național 17, în zona localității Capu Câmpului. Aflat la volanul unui autoturism marca Opel Zafira, bărbatul în vârstă de 66 de ani, din comuna Capu Câmpului, nu a acordat prioritatea unui autoturism marca VW Golf, condus de o femeie de 36 de ani, din Gura Humorului. În urma impactului a rezultat rănirea șoferului care practica taximetria ilegal, dar și a unei femei pe care acesta o transporta. Femeia a fost preluată de un echipaj de la ambulanță și adusă la Spitalul Județean Suceava, unde i s-a pus diagnosticul ”contuzionat ușor prin accident rutier, plagă contuză torace”.
Șoferul a acuzat dureri în piept și nu a putut fi testat cu aparatul etilotest, dar i s-au luat probe de sânge pentru stabilirea alcoolemiei. Șoferița implicată în accident a fost și ea testată, dar nu consumase băuturi alcoolice înainte de a pleca la drum.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte
O tânără de 18 ani a fost operată de urgență și este în comă, după accidentul violent de miercuri noapte

Directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș, trimis în judecată pentru că a provocat un accident în timp ce era băut la volan

Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro
Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro

Un tânăr care a comis un accident rutier acum mai bine de cinci ani a fost trimis să mediteze la pușcărie

Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism
Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism