Un bărbat care a căzut într-un bazin al unei benzinării, salvat de pompieri în ultima clipă



Bărbatul a fost transportat la spital cu ambulanța
Bărbatul a fost transportat la spital cu ambulanța

Un bărbat în vârstă de 67 de ani care a căzut într-un bazin al unei benzinării a fost salvat în ultima clipă de pompierii militari de la Detașamentul Rădăuți. Incidentul s-a petrecut la Milișăuți, iar bărbatul s-a intoxicat cu vapori de combustibil.
Pentru scoaterea sa, în bazin au intrat doi pompieri militari echipați cu echipament de protecție și aparate cu aer comprimat.
Bărbatul a fost scos în stare de inconștiență și predat echipajului medical de la Ambulanță. Din fericire, eforturile echipajului medical au dat roade și victima a putut fi resuscitată, iar mai apoi a comunicat și cu oamenii care îl ajutau.
După ce a fost stabilizat, bărbatul a fost transportat la Unitatea Primire Urgențe a Spitalului Județean „Sf. Ioan cel Nou” Suceava, unde a fost preluat de medici pentru acordarea de îngrijiri medicale.



Recomandări

Incendiu la o cantitate imensă de deșeuri. Pompierii au mult de lucrat la fața locului, în condiții de Cod Roșu de caniculă, pentru a evita o nouă aprindere

Incendiu la o cantitate imensă de deșeuri. Pompierii au mult de lucrat la fața locului, în condiții de Cod Roșu de caniculă, pentru a evita o nouă aprindere
Incendiu la o cantitate imensă de deșeuri. Pompierii au mult de lucrat la fața locului, în condiții de Cod Roșu de caniculă, pentru a evita o nouă aprindere

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă