Relație complicată

S-a dus la mănăstire pentru că părinții consumau alcool și o jigneau. Mama a dat-o dispărută



O femeie din comuna Satu Mare a sunat la 112 pentru a reclama dispariția de acasă a fiicei în vârstă de 23 de ani
O femeie din comuna Satu Mare a sunat la 112 pentru a reclama dispariția de acasă a fiicei în vârstă de 23 de ani

O întreagă armată de polițiști a fost pusă pe drumuri de o femeie din comuna Satu Mare, care în după-amiaza zilei de vineri a sunat la serviciul unic de urgențe 112 pentru a reclama dispariția de acasă a fiicei în vârstă de 23 de ani. În momentul în care au ajuns la locuința din Satu Mare de unde a sunat femeia, polițiștii au constatat că aceasta se afla sub influența băuturilor alcoolice. Totuși, mama a oferit o serie de informații și a precizat că fiica plecase de acasă în seara zilei de joi, dar și faptul că ar avea probleme psihice, prezentând în acest sens un document de externare din spital din data de 12 februarie.
Pentru că era vorba de o persoană bolnavă psihic, aflată sub tratament medicamentos, polițiștii au considerat că este o situație alarmantă. Tânăra a fost identificată destul de rapid la Mănăstirea ”Nașterea Maicii Domnului” din comuna Marginea. Femeia a spus că a plecat la mănăstire pentru că nu mai suporta ca părinții care consumă băuturi alcoolice să o jignească și că refuză să se întoarcă acasă. În final, și mama a acceptat ca fiica să rămână la mănăstire, astfel încât totul s-a terminat cu bine.



Recomandări

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Încă o speranță s-a făcut praf pentru primarul suspendat din Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, care rămâne în arest la domiciliu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

S-a dus la gospodăria unde locuiau soția și fiica, deși avea interdicție de a se apropia la mai puțin de 100 de metri

S-a dus la gospodăria unde locuiau soția și fiica, deși avea interdicție de a se apropia la mai puțin de 100 de metri
S-a dus la gospodăria unde locuiau soția și fiica, deși avea interdicție de a se apropia la mai puțin de 100 de metri

A ajuns în arest pentru că a provocat rănirea unei fetițe de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie

A ajuns în arest pentru că a accidentat o fetiță de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie
A ajuns în arest pentru că a accidentat o fetiță de 5 ani, după ce s-a urcat la volan o alcoolemie de peste 2.5 la mie