Prins beat la volan, cu copilul de 9 ani în mașină



Prins beat la volan, cu copilul de 9 ani în mașină
Prins beat la volan, cu copilul de 9 ani în mașină

Un bărbat din Vicovu de Sus a fost depistat băut la volan la ora 3.00 din noapte, partea ieșită din comun a cazului fiind că șoferul pericol era în mașină cu soția și cu băiatul în vârstă de 9 ani.
Un echipaj de poliție acționa în noaptea de duminică spre luni pe Calea Bucovinei din Vicovu de Sus și, în jur de 3.10, a efectuat semnal regulamentar de oprire un autoturism Audi, condus pe direcția de la Vicovu de Sus către Straja.
Polițiștii au constatat că cel de la volan mirosea puternic a alcool, iar etilotestul a indicat o alcoolemie foarte mare – 1,19 miligrame per litru alcool pur în aerul expirat.
Polițiștii i-au ridicat bărbatului permisul de conducere, fiindu-i eliberată dovadă înlocuitoare fără drept de circulație.
Vicoveanului i s-a atras atenția că nu mai are dreptul de a conduce chiar din acel moment,
Cercetările poliției continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ”conducerea unui vehicul sub influența alcoolului” și se așteaptă rezultatele probelor biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge.



Recomandări

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112