Patru cadre didactice și doi elevi, confirmați cu Covid-19



Coronavirus
Coronavirus

Anchetele epidemiologice au depistat încă patru cadre didactice și doi elevi infectați cu noul coronavirus. Purtătorul de cuvânt al Direcției de Sănătate Publică Suceava, Gabriela Băncilă, a declarat, sâmbătă, că au fost confirmați pozitiv cu Covid-19 un profesor de la Școala Gimnazială Baia, o educatoare de la Școala Gimnazială Râșca, un profesor de la Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava și un profesor de la Centrul Școlar „Sf. Andrei” Gura Humorului. În rândul elevilor, au fost confirmați pozitivi un elev de la Școala Gimnazială nr.10 Suceava și un elev la Colegiul Național „Mihai Eminescu” Suceava.



Recomandări

Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”

Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”
Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”

Educația de la sat, premiată la Fălticeni. Laureați ai Galei „Excelența în educația din mediul rural” 2026

Educația de la sat, premiată la Fălticeni. Laureați ai Galei „Excelența în educația din mediul rural” 2026
Educația de la sat, premiată la Fălticeni. Laureați ai Galei „Excelența în educația din mediul rural” 2026