O locomotivă a luat foc în Gara Verești



O locomotivă a luat foc în Gara Verești
O locomotivă a luat foc în Gara Verești

O locomotivă diesel a luat foc, marți, în Gara Verești. Pompierii militari suceveni au intervenit de urgență la fața locului cu două autospeciale de stingere.
Pompierii au găsit un incendiu care se manifesta cu degajări de fum.
Locomotiva nu era atașată de vagoane.
Incendiul a fost lichidat în limitele găsite, dar probabil pagubele sunt mari, locomotiva fiind grav avariată. Cauza probabilă de izbucnire a fost efectul termic, generat de supraîncălzirea unei conducte de aer cald.
La criza actuală de material rulant de la CFR Călători, orice incident de acest gen este o mare, mare pierdere.



Recomandări

Fascinantă expoziție de miniaturi – mașini, trenulețe și clădiri, inaugurată în Galeria POD a Muzeului de Istorie

Fascinantă expoziție de miniaturi – mașini, trenulețe și clădiri, inaugurată în Galeria POD a Muzeului de Istorie
Fascinantă expoziție de miniaturi – mașini, trenulețe și clădiri, inaugurată în Galeria POD a Muzeului de Istorie

O casă a luat foc în ziua în care proprietarii au plecat spre Italia, iar în locuință se aflau copiii acestora

O casă a luat foc în ziua în care proprietarii au plecat spre Italia, iar în locuință se aflau copiii acestora
O casă a luat foc în ziua în care proprietarii au plecat spre Italia, iar în locuință se aflau copiii acestora