Ministrul Muncii: Sper ca săptămâna aceasta să avem o discuție în Guvern pe legea salarizării unitare



Ministrul Muncii, Ana Costea, a declarat marți că speră ca săptămâna aceasta să existe o discuție în Guvern pe legea salarizării unitare și a precizat că în continuare se fac calcule pentru a vedea impactul bugetar, dar și sustenabilitatea măsurilor prevăzute în proiect, informează Mediafax.”Există un proiect, Guvernul și-a achitat obligațiile pe care și le-a asumat prin memorandumurile din 13 ianuarie. Urmează să se ia o decizie, după care vom fi în măsură să facem public absolut toate datele, să răspundem la toate întrebările. Conform procedurilor, știți foarte bine că proiectul urmează să fie supus dezbaterii publice, intră în consultare publică, după care va fi aprobat de Guvern, după care ajunge în Parlament”, a spus Ana Costea, refuzând să dea detalii.



Recomandări

Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”

Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”
Andrei Tărâță, șef de promoție la Facultatea de Economie, Administrație și Afaceri: „Succesul este alinierea perfectă dintre valorile mele morale și acțiunile mele zilnice”

Leonardo Badea, Prim-viceguvernator BNR: Dinamica datoriei publice în România și nevoia de consolidare fiscală

Leonardo Badea, Prim-viceguvernator BNR: Dinamica datoriei publice în România și nevoia de consolidare fiscală
Leonardo Badea, Prim-viceguvernator BNR: Dinamica datoriei publice în România și nevoia de consolidare fiscală