Medicii de la Spitalul de Urgență Floreasca își retrag demisiile



Medicii de la Unitatea de Primiri Urgențe SMURD din cadrul Spitalului de Urgență Floreasca își retrag demisiile, aceștia declarând că au primit „semnale pozitive din partea Ministerului Sănătății”, potrivit medicului Alexandru Caloian, scrie Mediafax. „Am decis să ne retragem demisiile și să facem o cerere de revocare. Ne-au determinat semnalele pozitive și semnalele că lucrurile se vor rezolva și nu vor mai continua în maniera de până acum. Am purtat discuții cu conducerea ministerului. Referitor la cine va fi manager, această decizie va fi luată cât de curând și va fi comunicată. Am primit semnale pozitive în sensul că nu vor mai exista disfuncționalități în asigurarea serviciului departamentului”, a declarat medicul Alexandru Caloian de la Spitalul de Urgență Floreasca.



Recomandări

Drepturi financiare mari, câștigate în instanță de medicii de liberă practică, contra Statului Român: ”Cer public demisia directorului ANSVSA”

Drepturi financiare mari, câștigate în instanță de medicii de liberă practică, contra Statului Român: ”Cer public demisia directorului ANSVSA”
Drepturi financiare mari, câștigate în instanță de medicii de liberă practică, contra Statului Român: ”Cer public demisia directorului ANSVSA”

Tineri medici cu specializare în cardiologie, urgență, urologie și ATI, recrutați de Spitalul Clinic din Suceava

Tineri medici cu specializare în cardiologie, urgență, urologie și ATI, recrutați de Spitalul Clinic din Suceava
Tineri medici cu specializare în cardiologie, urgență, urologie și ATI, recrutați de Spitalul Clinic din Suceava