Mesaj

Logo-ul „Iubesc Suceava” a fost amplasat în centrul orașului



Logo-ul „Iubesc Suceava” a fost amplasat în centrul orașului
Logo-ul „Iubesc Suceava” a fost amplasat în centrul orașului

Începând de sâmbătă, în centrul municipiului Suceava, pe esplanada modernizată, imediat lângă intrarea în parcarea subterană nr. 1, se află amplasat logo-ul “Sucea♥a”, în care litera V a fost înlocuită cu o inimă, astfel încât să rezulte „Iubesc Suceava”.
“Iubim Suceava!” a fost mesajul transmis de primarul Ion Lungu, care a lansat această idee în octombrie, iar ulterior a anunțat că literele luminoase vor fi aprinse din 28 Noiembrie, de Ziua Bucovinei, odată cu luminile din bradul de Crăciun și cu decorațiunile de sărbătoare din oraș.
Astfel, de acum înainte, sucevenii și turiștii care ajung în zona centrală a municipiului Suceava vor vedea afișat mesajul „Iubesc Suceava”, iluminat pe timp de noapte, pe esplanadă, deasupra fântânii arteziene din zona centrală, care va fi modernizată anul viitor, pentru a oferi privitorilor un spectacol de lumini și muzică.



Recomandări

Inteligența artificială și suveranitatea digitală a Europei: vocea unei companii din Suceava, prezentă la Bruxelles și Luxemburg

Tiberiu Baraboi, Co-CEO & CTO Expertware, la Nexus Luxembourg 2026, unul dintre cele mai importante evenimente europene dedicate IA și securității cibernetice
Tiberiu Baraboi, Co-CEO & CTO Expertware, la Nexus Luxembourg 2026, unul dintre cele mai importante evenimente europene dedicate IA și securității cibernetice

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire

Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire
Fălticeniul și-a celebrat valorile. „Ordinul Fălticeni Cultural” a fost acordat unor personalități care onorează comunitatea prin excelență și dăruire