Creștere

Liberalii suceveni s-au înmulțit după plecarea unor lideri de organizații



Liberalii suceveni au crescut numeric după plecarea din partid a unor lideri de organizații locale, a declarat ieri, într-o conferință de presă, purtătorul de cuvânt al organizației județene, Mihai Aurel Steiciuc. Potrivit acestuia, efectivele PNL Suceava au crescut cu 1.200 de noi membri, cele mai multe adeziuni înregistrându-se în Suceava, Rădăuți, Vatra Dornei, Gura Humorului și Cajvana. “Prin plecarea unor lideri locali ai PNL am constatat că partidul s-a deschis. Se pare că ușile partidului au fost închise tocmai datorită acestor lideri locali. În concluzie, tot răul spre bine”, a declarat Steiciuc.



Recomandări

Liderul oamenilor de afaceri din PNL Suceava, Dumitru Mihalescul: „Ilie Bolojan este singurul care are curajul de a face acele reforme care s-au amânat de zeci de ani spre binele României”

Liderii AUR Suceava au criticat majorarea chiriilor din piețe și Bazar, susținând că această decizie este „o nouă povară pe umerii sucevenilor”

Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan: „Ilie Bolojan nu a înțeles că reformele nu înseamnă doar tăieri, măriri de taxe și automat sărăcirea populației”

Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan: „Ilie Bolojan nu a înțeles că reformele nu înseamnă doar tăieri, măriri de taxe și automat sărăcirea populației”
Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan: „Ilie Bolojan nu a înțeles că reformele nu înseamnă doar tăieri, măriri de taxe și automat sărăcirea populației”