Unde dai și unde crapă

L-au oprit pentru că nu i se vedea numărul motocicletei și așa au aflat că a consumat droguri



Tânărul a ieșit pozitiv la substanța metamfetamină
Tânărul a ieșit pozitiv la substanța metamfetamină

Un tânăr de 22 de ani, din Gura Humorului, s-a ales cu dosar penal după o întâlnire cu polițiștii. S-a întâmplat în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe Calea Unirii din municipiul Suceava, în zona cartierului Burdujeni. Polițiștii au observat o motocicletă marca Honda, a cărei plăcuță de înmatriculare nu se vedea. Din verificări a rezultat că tânărul avea dreptul de a conduce suspendat, iar permisul era reținut.
Mai mult, ITP-ul era expirat, iar poliția RCA nu era valabilă. Pentru aceste ultime două contravenții a fost amendat, motocicleta a fost imobilizată, iar plăcuțele de înmatriculare au fost ridicate. Polițiștii au decis să-l testeze și cu aparatul etilotest, respectiv drugtest. Dacă primul a indicat valoarea zero, cel de al doilea aparat a fost pozitiv la metamfetamină.
Acum, motociclistul va fi cercetat pentru comiterea infracțiunilor de „conducerea unui vehicul pe drumurile publice fără a deține permis de conducere” și „conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice sau a altor substanțe psihoactive”.



Recomandări

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu
O femeie s-a urcat la volan fără permis, cu fiul în mașină, pentru o manevră de întoarcere și s-a răsturnat cu mașina într-un pârâu

Beat și fără permis, un fugar de poliție și-a exprimat regretele pentru faptele sale, înainte de a fi reținut în arest

Tânăr de 24 de ani, arestat pentru că a intrat în casă peste fosta iubită și a violat-o
Tânăr de 24 de ani, arestat pentru că a intrat în casă peste fosta iubită și a violat-o