Întâlnire cu jurnalista Sanda Nicola, la Universitatea din Suceava



Întâlnire cu jurnalista Sanda Nicola, la Universitatea din Suceava
Întâlnire cu jurnalista Sanda Nicola, la Universitatea din Suceava

Jurnalista Sanda Nicola se întâlnește cu studenții suceveni, în data de 17 mai, de la ora 15:00, la Book Cafe, de la Universitatea din Suceava, în cadrul Festivalului Zile și Nopți Studențești 2019.
Iulia Sîrghi, coordonator Radio USV, menționează că „jurnalista Sanda Nicola este omul care a avut curajul să-și urmeze visul încă de când era în liceu. La vârsta de 18 ani, a câștigat un concurs pentru postul de reporter la Pro Tv. Un an mai târziu, aceasta a fost acceptată la BB School. A absolvit și o facultate în Marea Britanie.
Sanda Nicola lucrează de la 17 ani în televiziune. O perioadă solicitantă, în care a prezentat știri și reportaje, tragedii, proteste și a fost trimisul special la evenimente de importanță mondială. Jurnalista si-a pus viața pe hârtie în volumul Carte de identitate. Vă invităm să o cunoașteți și să aflați care sunt mărcile jurnalismului de calitate”.
Evenimentul este susținut de radioul Universității „Ștefan cel Mare” – Radio USV.



Recomandări

Palatul Copiilor Suceava păstrează titlul Eco-școală, 2026-2028, acordat de Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie

Palatul Copiilor Suceava păstrează titlul Eco-școală, 2026-2028, acordat de Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie
Palatul Copiilor Suceava păstrează titlul Eco-școală, 2026-2028, acordat de Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie