Reclamație

Grăbit la bancomat, a lăsat 2.000 de lei în aparat. Camera video a înregistrat cine a luat banii



Un bărbat din municipiul Câmpulung Moldovenesc a reclamat miercuri la poliție că în urmă cu mai multe zile a vrut să scoată 2.000 de lei la un bancomat de pe raza localității, însă nu a mai ridicat suma, întrucât a crezut că nu există bani disponibili în aparat, iar toată suma a fost luată ulterior de o persoană necunoscută.
Ovidiu D., în vârstă de 44 de ani, le-a povestit polițiștilor că incidentul s-a petrecut pe data de 9 august.
Pentru că au trecut mai multe secunde, iar cei 2.000 de lei nu fost eliberați de bancomat, bărbatul a plecat grăbit, fără să mai verifice fanta de evacuare a bancnotelor.
Ulterior, însă, la următoarea verificare a cardului, a aflat că cei 2.000 de lei nu mai erau în contul lui și, dându-și seama că nu mai are nici o șansă să-și găsească banii, s-a dus glonț la poliție.
Cu ajutorul reprezentanților băncii de care aparținea ATM-ul respectiv, polițiștii au vizionat imaginile înregistrare de camera video de supraveghere a bancomatului și au văzut cine a luat banii în locul reclamantului. „După plecarea reclamantului (care nu a încasat suma), în zonă s-a prezentat o persoană de sex feminin, care nu a efectuat nici o operațiune bancară, dar care a ridicat din fantă suma de bani emisă de bancomat, după care a plecat”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean Suceava, precizându-se că în cauză s-a întocmit dosar penal față de autori necunoscuți, pentru săvârșirea infracțiunii de însușirea bunului găsit.



Recomandări

Vrafuri de hârtii și avize juridice pentru a restitui sucevenilor sume între 1,90 și 10 lei

Restituirile pe care trebuie să le facă Primăria Suceava pentru garajele demolate, conform legislației, arată că instituția cheltuiește mult mai mult pe hârtie, dosare, timp de lucru și logistica ședințelor decât sumele derizorii pe care trebuie să le dea înapoi oamenilor
Restituirile pe care trebuie să le facă Primăria Suceava pentru garajele demolate, conform legislației, arată că instituția cheltuiește mult mai mult pe hârtie, dosare, timp de lucru și logistica ședințelor decât sumele derizorii pe care trebuie să le dea înapoi oamenilor