Elevii români au obținut trei medalii de argint și o medalie de bronz la Olimpiada Internațională de Informatică 2016



Elevii români au obținut trei medalii de argint și o medalie de bronz, la Olimpiada Internațională de Informatică 2016, scrie Mediafax.Lotul olimpic al României a câștigat patru premii (trei medalii de argint și o medalie de bronz) la Olimpiada Internațională de Informatică, desfășurată la Kazan (Rusia), în perioada 12 – 19 august, se arată într-un comunicat de presă remis luni agenției MEDIAFAX.Medaliile de argint au fost obținute de Andrei Popa (clasa a XI-a/Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” din Vaslui), laureat cu „bronz” în 2015, Costin Andrei Oncescu (clasa a X-a/Colegiul Național „Dinicu Golescu” din Câmpulung Muscel, jud. Argeș) și Andrei Costin Constantinescu (clasa a XI-a/Liceul Internațional de Informatică din București).



Recomandări

Două proiecte premiate, două medalii și o calificare la Londra pentru elevi ai Colegiului „Petru Rareș”

Două proiecte premiate, două medalii și o calificare la Londra pentru elevi ai Colegiului „Petru Rareș”
Două proiecte premiate, două medalii și o calificare la Londra pentru elevi ai Colegiului „Petru Rareș”

Bilanț deosebit pentru elevii de la „Hurmuzachi” la competițiile de limba și literatura română

Bilanț deosebit pentru elevii de la „Hurmuzachi” la competițiile de limba și literatura română
Bilanț deosebit pentru elevii de la „Hurmuzachi” la competițiile de limba și literatura română

Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”

Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”
Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”