Două ucrainence au primit amenzi usturătoare pentru că vindeau țigări de contrabandă



Țigări de contrabandă (foto generic)
Țigări de contrabandă (foto generic)

Două ucrainence care vindeau țigări de contrabandă în zona centrală a orașului Siret au primit amenzi usturătoare, iar o a treia a scăpat cu un avertisment. Acțiunea de control a polițiștilor din Siret a avut loc vineri dimineață, în jurul orei 9.00. O ucraineancă care vindea 34 de pachete de țigări a primit o amendă de 40.000 de lei, iar o alta care avea la vânzare 27 de pachete de țigări a fost sancționată cu 20.000 de lei. O a treia femeie care vindea 12 pachete de țigări de contrabandă a primit un avertisment. Toată marfa a fost confiscată, iar cele trei femei au fost avertizate să nu mai aducă la vânzare țigări de contrabandă pentru că se pot alege cu dosare penale.



Recomandări

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși

137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși
137 de percheziții, în cazul a două grupări care făceau contrabandă cu țigări și cu pesticide. Sunt vizați și polițiști de frontieră și vameși

Piese auto, îmbrăcăminte și parfumuri ale unor cunoscute branduri, în valoare de 300.000 de euro, ridicate de polițiști

Piese auto, îmbrăcăminte și parfumuri ale unor cunoscute branduri, în valoare de 300.000 de euro, ridicate de polițiști
Piese auto, îmbrăcăminte și parfumuri ale unor cunoscute branduri, în valoare de 300.000 de euro, ridicate de polițiști

Autoturism cu țigări de contrabandă, oprit la Milișăuți după o acțiune nocturnă a polițiștilor de frontieră

Autoturism cu țigări de contrabandă, oprit la Milișăuți după o acțiune nocturnă a polițiștilor de frontieră
Autoturism cu țigări de contrabandă, oprit la Milișăuți după o acțiune nocturnă a polițiștilor de frontieră