A intrat în locuința prietenei sale și a lăsat-o fără 3.500 de euro



A intrat în locuința prietenei sale și a lăsat-o fără 3.500 de euro
A intrat în locuința prietenei sale și a lăsat-o fără 3.500 de euro

Un mod propriu de a-și exprima prietenia a dovedit un bărbat din Suceava, care a considerat normal faptul de a fura bani din locuința prietenei sale. Reclamația a fost depusă de păgubită în dimineața zilei de miercuri, iar hoțul a fost prins în scurt timp. Femeia în vârstă de 24 de ani a anunțat că din locuința în care stătea cu chirie în municipiul Suceava i-au dispărut 3.500 de euro.
Cercetările derulate de polițiști au arătat și cum s-a produs fapta. În noaptea de dinaintea furtului, femeia a fost împreună cu prietenul ei, un anume Gheorghe Cojoc. Dimineața, tânăra a plecat la muncă, iar prietenul ei a însoțit-o o bucată. Ulterior, acesta s-a întors și a urcat pe un burlan până la etajul unu al blocului, a pătruns pe geamul de la bucătărie, a luat cei 3.500 de euro și a plecat. Nu s-a bucurat prea mult, pentru că a fost prins în scurt timp, ocazie cu care polițiștii au recuperat și întreaga sumă de bani. Bărbatul este cercetat acum pentru furt calificat.



Recomandări

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro
15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro
Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro