După gratii

A continuat să conducă fără permis până a fost arestat



Palatul de Justiție Suceava
Palatul de Justiție Suceava

Un bărbat care are deja la activ o condamnare cu suspendare pentru conducere fără permis, ba se afla și sub măsura controlului judiciar, pentru aceeași infracțiune, a fost în cele din urmă arestat preventiv, după ce a fost prins din nou la volan.
Pier Antonio Constantin Ureche, din Ciprian Porumbescu, a forțat la maximum coarda în ceea ce privește situația sa juridică. El s-a bucurat de destul de multă clemență. Respectivul are la activ o condamnare la 1 an de închisoare, suspendată pe durata unui termen de încercare de 2 ani de zile.
Cum a recidivat în termenul de încercare, procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Suceava au formulat propunere de arestare preventivă.
În ședința din 23 februarie, judecătorii au admis propunerea și eu emis mandat de arestare pentru 30 de zile pentru comiterea infracțiunii de conducere a unui autovehicul fără permis de conducere.
Inculpatul a făcut contestație împotriva soluției, la Tribunalul Suceava.



Recomandări

Nepot arestat după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani
Nepot băgat în arest după ce a pulverizat spray iritant înspre bunici și i-a amenințat cu cuțitul, în căutare de bani

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”

Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”
Andra Burac, șefă de promoție a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației: „Îmi doresc să contribui la destigmatizarea tulburărilor de sănătate mintală”