Librariile ALEXANDRIA - Reduceri
Librariile ALEXANDRIA - Reduceri
Librariile ALEXANDRIA - Reduceri
 
luni, 16 dec 2019 - Anul XXIV, nr. 294 (7295)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9485 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,2171 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   4 imagini |   ø fişiere video

Câştigătorii concursului județean „Colind de Crăciun”

Luni, 16 Decembrie 2019 (12:05:25)

Concursul județean „Colind de Crăciun”, ediţia a IX-a, eveniment organizat, în asociere cu Shopping City – Suceava și Consiliul Județean Suceava, de Asociaţia „EUROACTIV” Suceava şi Asociaţia Plai Străbun, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Suceava, Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului – Suceava, Asociația ”Alecs Group”, Colegiul Tehnic ”Samuil Isopescu” Suceava, la care au participat 1474 de copii din 96 unităţi şcolare şi centre de asistență socială din județul Suceava, au prezentat în faţa publicului foarte numeros 103 colinde.

Juriul a deliberat clasamentul final pe 4 secţiuni.


Centre de Asistență Socială:
Locul I: Centrul de Plasament “Sf. Gheorghe” Dolhasca – gimnaziu și liceu; Centrul de Plasament “Mihail și Gavril” Solca – primar; Eleva Angelica Galea din Asistență maternală din Cornu Luncii; Locul I de Excelență: Centrul de Plasament ”Speranța” din Suceava, secțiunea liceu.


Unități pentru elevi cu cerințe educative speciale:

Locul I:

Liceul Tehnologic Special Bivolărie; Școala Specială Câmpulung Moldovenesc și Centrul de Incluziune Socială Suceava.

 

Învățământ Primar:

Locul I: Liceul Tehnologic ”Nicolai Nanu” Broșteni, Școala Gimnazială ”Traian Popovici” Fundu Moldovei, Scoala Gimnazială Nr. 2 Vicovu de Jos,  Școala Gimnazială Luca Gavril Drăgușeni, Școala Gimnazială ”Vornicu Simion Tăutu” Comănești, Liceul cu Program Sportiv Suceava, Școala Gimnazială Nicolae Stoleru Baia, Școala Gimnazială Ciprian Porumbescu, Școala Gimnazială Siminicea, Școala Gimnazială nr. 1 Suceava, Școala Artelor Suceava, Școala gimnazială nr.8 Suceava;

Locul II: Școala Gimnazială nr.1 Cordăreni, Botoșani, Școala Gimnazială ”Iraclie Porumbescu” Frătăuții Noi, Școala gimnazială ”Bogdan Vodă” Rădăuți, Școala Gimnazială Mihăești, Liceul Tehnologic ”Nicanor Moroșan” Pârteștii de Jos, Școala gimnmazială nr.2 Bogdănești;

Locul III: Școala Gimnazială George Tofan Bilca, Școala gimnmazială nr.1 Bogdănești, Școala Primară Vășcăuți, Mușenița, Școala gimnazială Burla, Școala Gimnazială Verești.

 

Învățănânt Gimnazial:

Locul I: Școala Gimnazială Izvoarele Sucevei, Școala Gimnazială Bogdan Vodă Cîmpulung Moldovenesc, Școala Gimnazială nr.2 Vicovu de Sus, Liceul Tehnologic ”Ion Nistor” Vicovu de Sus, Școala Gimnazială Păltinoasa și Școala Gimnazială ”Bogdan Vodă” din localitatea Capu Codrului, Școala Gimnazială ”Mihil Sadoveanu” Grănicești, Școala Gimnazială Mihail Sadoveanu Fălticeni, Școala Gimnazială ”Ioan Ciurea” Fălticeni,  Clubul Copiilor Fălticeni, Școala Gimnazială Verești, Școala Gimnazială ”Mihai Halunga” Hânțești, Școala Gimnazială Academician H. Mihăescu Udești,  Școala Gimnazială ”Maria Cantacuzino” Horodniceni, Școala Gimnazială ”Artur Gorovei” Bunești, Școala Gimnazială Măriței, Dărmănești, Școala Gimnazială nr.4 Suceava, Școala Gimnazială nr.10 Suceava.

Premiul I de excelență: eleva Alessia Pop de la Școala Artelor Suceava; și Școala Gimnazială Hîrtop;

Locul II: Școala Gimnazială ”Luca Gavril” Drăgușeni, Școala Gimnazială Frasin, Școala gimnazială Bălcăuți, Școala Gimnazială Bălăceana, Școala Gimnazială Stroiești, Școala Gimnazială Baineț;

Locul III: Liceul Tehnologic ”Nicolai Nanu” Broșteni, Școala Gimnazială Panaci, Școala Gimnazială ”Dimitrie Cantemir” Rădăuți, Școala Gimnazială Zamostea, Școala Gimnazială Șerbănești, Școala gimnazială ”Nicolae Popinceanu” Mihoveni, Școala Gimnazială Poiana Ștampei, Școala Gimnazială nr.1 Cordăreni, Botoșani, Școala gimnazială Burla, Școala Gimnazială Mihăești, Școala gimnazială Ion Muceleanu Fântâna Mare, Școala gimnazială ”Dimitrie Păcuraru” Șcheia.

 

Învățământ liceal:

Locul I: Colegiul Național ”Dragoș Vodă” Câmpulung Moldovenesc, Colegiul Tehnic Rădăuți, Liceul Tehnologic ”Nicanor Moroșan” Pârteștii de Jos, Colegiul Național de Infortmatică ”Spiru Haret” Suceava.

Locul III: Liceul Tehnologic ”Nicolai Nanu” Broșteni.


Concursul „Colind de Crăciun” a fost organizat cu scopul promovării tradițiilor bucovinene, evitând fenomenul de marginalizare a copiilor aflaţi în dificultate.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Câştigătorii concursului județean „Colind de Crăciun”.
 Vizualizări articol: 2410 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 5.0 din 1 vot
Câştigătorii concursului județean „Colind de Crăciun”5.051

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Alte titluri din Ultima ora local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei