TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
vineri, 10 iun 2016 - Anul XXI, nr. 135 (6248)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,8745 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0209 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Scorurile obţinute de toţi candidaţii pentru funcţiile de primar din judeţul Suceava

PartidulNumePrenumeTOTAL VOTURI VALABIL EXPRIMATEVOTURI VALABIL EXPRIMATE%
Suceava     
PNLLUNGUION371631528641,13
PSDBRĂDĂŢANTIBERIUS-MARIUS371631192932,10
ALDEBĂIŞANUŞTEFAN-ALEXANDRU37163514613,85
PMPANDRONACHEMARIAN3716324636,63
PERGEONEAIONELA-ALINA3716314343,86
PNDMOROŞAN-LARIONEVIRGIL-ADRIAN371634571,23
UNPRBOGHIANMARIUS-MIHAI371634481,21
Câmpulung Moldovenesc     
PNLNEGURĂMIHĂIŢĂ8033671483,58
PSDPOSAADRIAN803398712,29
PMPCAŞVANADRIAN80332593,22
PRUISTRATEPANTILIMON8033730,91
Fălticeni     
PSDCOMANGHEORGHE-CĂTĂLIN11686896776,73
PNLMIHĂILĂVASILE-LIVIU116869738,33
ALDEALDEAGHEORGHE116869478,10
UNPRCOSTEACONSTANTIN-CĂTĂLIN116865334,56
PMPONEAPAVEL116861531,31
PSROUNGUREANUNICOLETA116861130,97
Rădăuţi     
PSDTATARNISTOR10921310028,39
PNLMIRONCĂTĂLIN10921227520,83
ALDEBOLIACUCONSTANTIN10921220620,20
UpRANDRONACHITRAIAN10921128911,80
PNTCDLAZĂRCONSTANTIN109214584,19
PMPNICOLAUBOGDAN-ADRIAN109213973,64
UNPRSIMOTADORIN-CRISTINEL109213383,09
CIPETRESCUOCTAVIAN109213313,03
PERANTONOAIEFĂNEL-OREST109211141,04
PNDCIOBOTARIUDUMITRU109211111,02
PRRCIURARIU-RUSCIOLUCIA109211080,99
PSROZUBAŞILIE-GHEORGHE109211010,92
PRMLAZURCĂVASILE-MIHAI10921930,85
Vatra Dornei     
PNLBONCHEŞILIE7585436357,52
PSDIOJACEZAR7585206227,19
UNPRCOJOCARUNICUŞOR-MARCEL75854976,55
ALDETĂRNICERUPETRU75852443,22
PSROROMANICĂJENICA75852132,81
CILUPUVALERICĂ75852062,72
Broşteni     
PNLCHIRIACNICOLAE2832166258,69
PSDBAROIUCONSTANTIN283275826,77
PRURUSUVASILE28322147,56
ALDEHLIHORMARCEL28321665,86
PMPŞANCARIUC-COSTAŞTEFAN2832321,13
Cajvana     
PSDTOMĂSCUGHEORGHE2375126553,26
PNLSAVUGHEORGHE237580834,02
PMPNEGRUŞERVASILE237530212,72
Dolhasca     
PNLISACHIDECEBAL-DUMITRU4500266359,18
PSDCOJOCARIUMARIA4500146132,47
ALDEŞERBANIOAN45001984,40
PMPCREŢUIOAN45001783,96
Frasin     
PSDBALANMARINEL2424180074,26
PNLVOLANSCHICONSTANTIN242446819,31
PMPMISCEACGHEORGHE-FLORIN24241566,44
Gura Humorului     
CIURSACIUCMARIUS IOAN5920426572,04
PSDSIMEREASTELIAN5920126621,39
PMPBOTCOVSCHINICOLETA59202313,90
PSROIBĂNESCUCONSTANTIN59201582,67
Liteni     
PNLONISIITOMIŢĂ3962263566,51
PSDCOSTANVASILE-IRINEL396298724,91
UNPRBALANLENUŢA39622125,35
CIFLORESCUŞTEFAN3962621,56
PMPAXINTEMIHAI3962360,91
PNDPOPAIOAN3962300,76
Milişăuţi     
PSDLAURUSMIRCEA215686139,94
PNLVIŢEGAMIHAI215672333,53
PMPHRENIUCIOAN215646021,34
ALDECALENCIUCCORNEL RADU2156843,90
PERLAURUSDUMITRU2156281,30
Salcea     
PNLLUNGUILIE3663172647,12
PSDMITREACĂTĂLIN3663154342,12
UNPRLEONTEGHEORGHE366339410,76
Siret     
PNLPOPOIUADRIAN3858233360,47
PSDSCOROBOHACIREMI MARIUS3858137635,67
ALDEHARABAGIUŞTEFAN38581493,86
Solca     
PSDŢEHANIUCCORNEL-TRIFAN117652144,30
PNLŢĂRANU-HOFNĂRVALERUŢ117641735,46
ALDEBAHANGHEORGHE117612910,97
PMPŢEHANCIUCTEODORA1176897,57
UNPRFLOREAVIOREL1176201,70
Vicovu de Sus     
PSDSCHIPORGHEORGHE4520273160,42
PNLSCHIPORIULIAN-ARCADIE4520141931,39
PMPJURAVLE-NISTORREVECA45203708,19
Adâncata     
PNLCUCUVIOREL1784135475,90
PSDMUNTIANUEDUARD-MARIUS178439722,25
ALDEMITITIUCMIHAI-MARIAN1784331,85
Arbore     
PSDTIPERCIUCVASILE-DAN2738135149,34
PNLHRINCESCUIONEL273895134,73
CIMANOILĂIONEL-DĂNUŢ273838414,02
PMPCIOBOTARIUGHEORGHE-MUGUREL2738521,90
Baia     
PSDTOMESCUMARIA2813141350,23
PMPGOGUCONSTANTIN281381428,94
PNLCÎRLANMIHAIL281358620,83
Bălăceana     
PSDBABORNICHITA63135756,58
PNLOLARALEXANDRU63111718,54
PMPGROSUGEORGEL6318613,63
CIMELNECIUCGRIGORE631518,08
ALDEBAZGAILIE631101,58
CIPETRIŞORILIE63160,95
CISARAFIMNICOLETA63140,63
Bălcăuţi     
PNLŞOIMANVASILE130367952,11
PSDURSACHIVASILE130358044,51
PRUANHELIUCFILARET-ION1303241,84
PMPGRIGORAŞEMIL1303201,53
Berchişeşti     
PSDŢĂRANZENOVIA-VIOLETA1340114085,07
PNLHORGANICOLAI134020014,93
Bilca     
PNLRUSUZAHARIE143477453,97
PSDSAVUCORNELIU-PAMFIL-COST143433523,36
PRUPATRAŞIONUŢ14341188,23
PMPMOTRESCUOTILIA-LUMINIŢA14341017,04
UNPRBAHNEANVASILE1434866,00
PNDSANDUILIE1434201,39
Bogdăneşti     
PNLROGOJÎNĂTRAIAN163289654,90
PSDMITOCARIU-NICĂIDĂNUŢ163254233,21
ALDEBĂRGUANUVASILE-GABRIEL16321579,62
PSROTOMEGEANECULAI1632372,27
Boroaia     
PSDBERARIUVASILE1873163587,29
PNLHORGACONSTANTIN187323812,71
Bosanci     
ALDEMIRONNECULAI2581103940,26
PSDNICHIFORALEODOR258175529,25
PNLCURICANTON258158622,70
UNPRBLÎNDUCONSTANTIN25812017,79
Botoşana     
PNLGHIAŢĂIOAN106284379,38
PSDSLEVOACĂDOREL-SEVASTIAN106217816,76
PMPTITIENITEODOR1062413,86
Breaza     
PSDLESENCIUCGHEORGHE80056470,50
PMPMISIUCMIHAI80015118,88
PNLBODNARPETRU8008510,63
Brodina     
PSDILAŞ-RUSUCODRIN-GEORGE155674147,62
PNLUHLIUCVASILE155668744,15
PNTCDWITOWSKIRADU-CORNEL1556714,56
PMPURSACIUCILEANA1556473,02
ALDEPENTIUCMIHAI1556100,64
Buneşti     
PNLDOLCEANIOAN122958147,27
PSROŞTEFANIOAN122931325,47
PSDMIHAIIOAN122931125,31
PMPSĂRĂCUŢVALENTIN1229241,95
Burla     
PNLPINTILIUCVIOREL89948754,17
PSDJURAVLEDUMITRU89940144,61
PMPJURAVLENICHIFOR899111,22
Cacica     
PNLTODOSIPETRU186984845,37
PSDBOLOCAELENA186975040,13
ALDEŞOBEAGHEORGHE18691608,56
UNPRCHACHULAMECISLAV1869542,89
PMPCROITORIUGHEORGHE1869301,61
PSROCOJOCARUCĂLIN-MIRCEA1869271,44
Calafindeşti     
PSDSAVIUCLOGHIN122471458,33
PNLFRÎNCUADRIAN122447638,89
PMPMALANCIUCVASILE-VLADIMIR1224342,78
Capu Câmpului     
ALDEBÎRSANMARCELA-ELENA129963849,11
PSDCAJVANGHEORGHE129933926,10
PNLOBREJĂGHEORGHE129928822,17
PMPBRADUMIRCEA1299342,62
Ciocăneşti     
PNLCIOCANRADU85663073,60
ALDETOMOIAGĂGHEORGHE85613115,30
PMPLUPESCUPAUL-IULIAN856515,96
PSDNICULIŢĂMARILENA856445,14
Ciprian Porumbescu     
PSDNIMIŢEANDUMITRU84879693,87
PNLMOLDOVEANUGHEORGHIŢĂ848333,89
PMPSAVULAURENŢIU848192,24
Cîrlibaba     
PNLDANCIUGABRIEL-MICHAEL86560069,36
UNPRŞANDRUCONSTANTIN86514316,53
PSDCOUBIŞŞTEFAN86512214,10
Comăneşti     
PNLPĂSTRĂVGRIGORAŞ107287982,00
PSDCONSTANTINESCUFILIP1072938,68
ALDEDRANCAIOAN1072777,18
PMPSTRUGARILIE1072232,15
Cornu Luncii     
PSDFRONGHEORGHE2994206368,90
PNLCIURLĂION299486828,99
ALDEHOREASILVIU-TIBERIU2994632,10
Coşna     
PSDPARDĂUGAVRIL93763968,20
PNLIVANILIUŢĂ93729831,80
Crucea     
PSDRUSUDORIN95584688,59
PNLNICOLESCUIOAN95510911,41
Dărmăneşti     
PNLCHIDOVEŢDAN2432198481,58
PSDMATEICIUCVIRGIL243233013,57
PMPROBCIUCVIOREL2432622,55
ALDEGALANGAVRIL2432562,30
Dolheşti     
PSDBĂRCULESCUCRISTINEL-NECULAI185099053,51
PNLDARABĂCĂTĂLIN-GHEORGHE185076141,14
ALDEIFTODEGHEORGHE1850532,86
UNPRCORDUNEANUTOADER-CRISTIAN1850462,49
Dorna Arini     
PSDMORARUIOAN1596101563,60
ALDENECULADORU159627917,48
PNLNIŢUCĂMIREL159623814,91
PMPŢARCĂIOAN-PETRICĂ1596644,01
Dorna Candrenilor     
PSDCANDREADĂNUŢ163875946,34
PNLDOROFTIESESORIN163854433,21
ALDECANDREA-BOZGAGHEORGHE163827016,48
PNDCOCINSCHIGHEORGHE-DOREL1638452,75
PMPFLOREATOMA1638201,22
Dorneşti     
PNLLUŢAGHEORGHE165161637,31
UNPRNASTASIGHEORGHE165139924,17
PSDSBIERADUMITRU165130418,41
PSROCAZACUVASILE-SĂNDEL16511408,48
UpRFURMANCORNELIU-NICOLAE16511378,30
PNTCDBUZNEANMIHAI-DRAGOŞ1651382,30
PMPDANELIUCSANDU1651171,03
Drăgoieşti     
PSDPETROAIEVASILE132778659,23
PNLBRĂDĂŢANADRIAN-IONEL132743332,63
PMPPOPESCUADRIAN1327594,45
ALDEANCHIDINŞTEFAN1327493,69
Drăguşeni     
PSDCEPOIVASILE-LICĂ114894982,67
PNLCEPOIVASILE114815613,59
CIGHIŢUROMICĂ1148292,53
PMPCEPOIVASILE1148121,05
ALDENECHITACONSTANTIN114820,17
Dumbrăveni     
PSDPAVĂLIOAN3062242479,16
PNLBURSUCSORIN306247115,38
ALDECOJOCARUSORIN MARIUS3062792,58
PMPCHIRICANICOLAI-VELU3062581,89
PNDMIHAIMARCEL-DOREL3062300,98
Fântâna Mare     
PSDMUCILENIŢAVASILE98663864,71
PNLŞTEFĂNOAIACOSTICĂ98626927,28
UNPRANDRIEŞGHEORGHE986798,01
Fîntînele     
PNLHÎJVASILE200683541,63
PSDCORNEAGHEORGHE200681740,73
UNPRLEONTECONSTANTIN2006904,49
PMPCRIHANVASILE2006613,04
PERROTARIUIOAN2006492,44
PRUHRUBARIUION2006442,19
VERZIIMĂNĂLACHEOAIEICORNELIU2006391,94
PSROURSACHICONSTANTIN2006271,35
ALDECOŞULEANUION2006221,10
PNTCDBEJINARIUDOREL2006221,10
Forăşti     
PSDAVRĂMIABRĂDUŢ2059159477,42
PNLSCUTARUDORU205936117,53
ALDEBLANARIUCONSTANTIN2059623,01
PMPFLORIACONSTANTIN2059422,04
Frătăuţii Noi     
PSDŞTREANGĂGHEORGHE1804112862,53
PNLGALANCONSTANTIN180440622,51
PMPOLARIGEORGE180424713,69
PNDJACOTĂGHEORGHE1804231,27
Frătăuţii Vechi     
PSDIONESIARTIMON VASILE1441113278,56
PNLMIHALESCUAUREL144118312,70
PMPCOVAŞĂCIPRIAN14411268,74
Frumosu     
PSDBUGACONSTANTIN1893113459,90
PNLTIRONMAFTEI189370437,19
CILUCHIANDORU-MIHAI1893361,90
ALDEMORARIVIOREL1893191,00
Fundu Moldovei     
PNLZDROBTUDOR-ION2058121559,04
PMPVANCEACRISTIAN205860729,49
PSDROTARUNICOLAI20581637,92
CIŢARANLIVIU-RĂDUŢU2058733,55
Gălăneşti     
PSDMIRONESCULIVIU91781388,66
PNLCOROAMĂELENA91710411,34
Grămeşti     
PSDŞULEAPVASILE129584665,33
PNLTĂNASĂTUDOR129544934,67
Grăniceşti     
PSDNUŢUGHEORGHE185984945,67
PNLSIMIONESESORIN-GABRIEL185974139,86
PMPŞALARFLORIN185926914,47
Hănţeşti     
PSDOLARIUDANIEL1639136383,16
PNLCODĂUCOSTICĂ163919211,71
ALDEHRUŞCĂLĂCRĂMIOARA1639593,60
PMPLEPĂDATUPETRU1639251,53
Hârtop     
PSDNECHIFORVASILE104560958,28
PNLGRĂDINARIUTOADER104539938,18
PMPIGNATGHEORGHE1045212,01
ALDELEONTEVASILE1045161,53
Horodnic de Jos     
PNLONICĂPETRICĂ95642944,87
ALDEBUZNEANGHEORGHE95629030,33
PSDCOROAMĂVASILE95623724,79
Horodnic de Sus     
PNLLUŢAVALENTIN-PETRICĂ1925124164,47
PSDSBIERAGHEORGHE192562332,36
PRMLUŢAMARIA1925452,34
PRUICHIMIOAN1925160,83
Horodniceni     
PNLFLOREANECULAI1793134875,18
ALDEGRĂMADĂDUMITRU17931528,48
PSDTOADERVASILE17931387,70
PMPSAVINALEXANDRU1793814,52
CIMIHAIAUREL1793744,13
Iacobeni     
PNLFĂDORANGELICA103073371,17
ALDEGROZAVASILE-CEZAR103016816,31
PSDFURNEALAURENŢIU-GEORGE1030878,45
PMPŞUTEAVIOREL1030252,43
UNPRTIMIŞMARCEL1030171,65
Iaslovăţ     
PSDCOTOARĂION113193082,23
PNLCOTOARĂIOAN113115013,26
PMPCIOBÎCĂTOADER-VIOREL1131514,51
Ilişeşti     
PNLAVASALOAIEFLORINEL-RĂDUŢU127178461,68
PSDDOBOŞVASILE-RADU127148738,32
Ipoteşti     
PNLTOFANAUGUSTIN-SORIN2578184471,53
PSDCORJUCIOAN257852020,17
CIAPOSTOLVASILE-BOGDAN2578632,44
PSRORĂZLOGVASILE2578562,17
PMPAVRĂMIAANDREI GEORGE2578481,86
ALDECIOCANVASILE2578471,82
Izvoarele Sucevei     
PNLMECHNOMIHAIL97852853,99
CIMAROCICOMIHAI97834234,97
PSDCREUCODUMITRU978616,24
PMPHUTOPILĂCOSTICĂ978242,45
ALDEMEHNULEONARD-TIBERIU978232,35
Marginea     
PNLNICHITEANDUMITRU3294109133,12
PSDONUFREIIOAN329497529,60
UNPRSFÎRNACIUCDOREL329486626,29
ALDEGHELIUCVASILE32942387,23
PMPMACOVEI-OPRIŞMIHAI32941243,76
Mălini     
PSDNISTORPETRU3020280692,91
PNLMITOCARIUVASILE30202147,09
Mănăstirea Humorului     
PNLMOLDOVANCONSTANTIN154566843,24
ALDEPETRIŞORMONICA-RODICA154528518,45
PSDCORLĂŢANGEORGETA154520313,14
PMPMICUŢARUCONSTANTIN-DRĂGUŞAL15451278,22
UNPRBUBURUZANADRIAN15451066,86
CIHOJBOTĂVASILE1545996,41
UPSCNIGAIONUŢ-SAVA1545382,46
CIMOLDOVANEUGENIU-FELIX1545191,23
Mitocu Dragomirnei     
PNLSOLCANDĂNUŢ218189340,94
PSDCOJOCARIUION-VASILE218182037,60
PMPREZIUCRADU-CONSTANTIN218137817,33
ALDETANASĂIOAN2181904,13
Moara     
PSDDZIMINSCHIFERDINAND-EDUARD2364106845,18
PNLPRODANIUCCONSTANTIN236499642,13
UNPRDUMITRAŞDOREL-CONSTANTIN236425110,62
PMPPOPOVICIVASILE2364492,07
Moldova Suliţa     
PNLJECALOPETRU90449554,76
PSDLESENCIUCSORIN IOAN90433837,39
PMPFEDIUCILIE904717,85
Moldoviţa     
PNLILIESITRAIAN2359104044,09
PSDMORTOGANCORNEL2359100042,39
PMPCOCERHANROMEO235926411,19
ALDEBOŞUTARNICULAE2359552,33
Muşeniţa     
PNLTUDUREANRADU-FLORIN98060161,33
PSDNICULAEVFILIP98037938,67
Ostra     
PSDOROŞIOAN1251116993,45
PNLAILENEIDIANA-LĂCRĂMIOARA1251826,55
Panaci     
PSDCOZANVASILE114147841,89
PNLACATRINEIANDREI114135030,67
UNPRUNGUREANUCORNEL114125722,52
PMPNIGAANDREEA-ELENA1141504,38
PSRORUSURADU114160,53
Păltinoasa     
PSDWENDLINGEDUARD-RUDOLF2923161055,08
PNLCARPIUCDUMITRU-CRISTIAN2923113638,86
CIMANOLACHEVASILE-NICOLAE29231625,54
ALDEEPUREVIOREL2923150,51
Pătrăuţi     
PSDISEPCIUCADRIAN181185347,10
PNLBREABĂNVASILE181182445,50
PSROCORNICIUCSTELIAN-CONSTANTIN1811744,09
PMPSPOIALĂBOGDAN-DIMITRIE1811392,15
ALDECIOBANUAUREL1811211,16
Pîrteştii de Jos     
PSDTOMAIOAN-PAVEL128639030,33
PNLSTRUGARIUCONSTANTIN-MARCEL128629623,02
ALDESAVAILIE-DĂNUŢ128629322,78
VERZIISTRUGARIULENUŢA128616212,60
PSROSAVARADU-VASILE1286695,37
PERSTRUGARIUNICANOR1286624,82
PMPPOPOVICIIONICĂ1286141,09
Poiana Stampei     
PSDMEZDREAVILUŢ1318103678,60
PNLŢIGANEAGHEORGHE131828221,40
Poieni Solca     
CIJUCANSIMION66727140,63
UNPRLĂZĂREANDUMITRU-ICHIM66718828,19
PNLGALIŞNICOLAE-SORIN6679313,94
PSDBUCŞAGAVRIL6676710,04
ALDETODERAŞGHEORGHE667243,60
PMPUNGUREANGEORGE667243,60
Pojorîta     
PMPCODREANUIOAN-BOGDAN1629132281,15
PNLCOSMACIUCCONSTANTIN162922914,06
PSDBURDUHOSUPETRU1629573,50
PRUMÎNDRILĂMIHAI1629211,29
Preuteşti     
PSDVASILIUION3252230170,76
PNLRUSULUCIAN-IONUT325244913,81
PMPDUMITRUVASILE-DAN32522226,83
PNTCDDĂNILOAIAION32521414,34
ALDEMAFTEIMARINICA32521183,63
UNPRANIŢAGRIGORE3252210,65
Putna     
PNLCOROAMĂGHEORGHE1720151187,85
PSDJURAVLECONSTANTIN172020912,15
Rădăşeni     
PNLPERJUNECULAI1609123876,94
PSDMANOLACHEIOAN160937123,06
Rîşca     
ALDEBOSÎNCEANUION222881636,62
PSDRUSUNECULAI222876434,29
PNLHANDRAGELVIOREL222861127,42
PMPSBÎRNGICU2228371,66
Sadova     
PNLCONSTANTINESCU-MIHAI1404100171,30
PSDZBRANCAGAVRIL140415110,75
PMPERHANMIHAELA14041319,33
ALDELATIŞCRISTEL14041218,62
Satu Mare     
PNLCRAMARCIUCŞTEFAN-VALERIAN156460238,49
PSDLAVRICTOADER-ADRIAN156453133,95
ALDECOLIBABACONSTANTIN156415710,04
CILUPANCUCORNELIU-DANIEL15641147,29
PERBĂLANSILVESTRU-RĂDĂUŢI1564462,94
PMPFLOREANDOREL1564422,69
PSROBOGDANIUCGABRIEL-VASILICĂ1564392,49
PNDBALANCONSTANTIN1564332,11
Siminicea     
PSDPAŞNICIUCSERGIU117969859,20
PNLCLIMVASILE117938832,91
PSROMURARIUMARIA1179625,26
UNPRVOINICIUCMIHAI1179201,70
PMPROMANIUCGHEORGHE1179110,93
Slatina     
PSDGHERMANVASILE-VLĂDUŢ2785139650,13
PNLGHERMANILIE2785138949,87
Straja     
PSDJURAVLEMIHAI2454124550,73
PNLJURAVLEVASILE2454120949,27
Stroieşti     
PSDSENICMIHAI1684100159,44
PNLMOROŞANION168460936,16
PMPMOROŞANIONUŢ1684744,39
Stulpicani     
PSDZAMCUVASILE2536117146,18
PNLZAMCUVASILE253668226,89
PMPSCHEULEACSERGIU25361676,59
ALDEMIHALEANICULINA25361566,15
CIOSTANSCHIVASILE25361335,24
PRUOBLEZNIUCDUMITRU2536893,51
UNPRFLOCEAIONEL2536672,64
CIAGAPI-DUMBRAVĂMIHAELA2536381,50
PSROUNGUREANUMIHAI2536331,30
Suceviţa     
PSDZAMCUVASILE2536117146,18
PNLHREHORCIUCMIHAI-GAVRIL117016714,27
PMPCAZACUGHEORGHE1170726,15
Şaru Dornei     
PNLIORDACHEIOAN-CĂTĂLIN1860151881,61
PSDSFÎCACRISTIAN186030616,45
ALDEUNGUREANUIULIANA1860361,94
Şcheia     
PNLANDRICIUCVASILE3950218255,24
PSDBURACION-CRISTINEL395088422,38
PMPSCOTNITCHIIOAN395047111,92
CIDULCEACCODRU39501223,09
PNDCRISTUREANDAN-VASILE39501102,78
PSRODÎRLEAAURUŢA39501072,71
ALDESFECLIŞMIHAI3950741,87
Şerbăuţi     
PNLSANDULEACCĂTĂLIN108481274,91
PSDTANASICIUCMIHAI-GABRIEL108420619,00
PMPHRENIUCSTELIAN1084666,09
Todireşti     
PSDAVRAMVASILE2566134952,57
PNLBOCANCEAMUGUREL2566101939,71
ALDEPICLERCONSTANTIN25661465,69
PMPJULEICONSTANTIN-ŞTEFAN2566522,03
Udeşti     
PSDOSTROVANCRISTEA3204211966,14
PNLPLĂCINTĂVASILE-CRISTINEL320462619,54
PERSTRATUION32041534,78
PMPMARŢOLEADRAGOŞ32041344,18
PNDCRĂCIUNMIRCEA3204902,81
PNTCDARSENIMIHAI3204421,31
ALDEBOTEZATUMIRCEA3204401,25
Ulma     
PSDMAROCICOPETRU76768989,83
PNLTCACIUC-HUDEMAVASILE767486,26
PMPLUCANANCUŢA-NARCISA767303,91
Vadu Moldovei     
PSDIACOBMARICEL1923132168,69
PNLSOFRONIEVASILE192348024,96
PMPGOROVEIDOREL1923492,55
ALDEDASCĂLUGHIORGHIŢĂ1923733,80
Valea Moldovei     
PSDMOROŞANCONSTANTIN164189154,30
PNLFLORIŞTEANVASILE164168541,74
PMPTOPLICEANPETRICĂ1641653,96
Vama     
PNLBALTAGNICOLAI2390172071,97
ALDEPREUTESCUPETRU239027311,42
PSDGIREADĂDĂNUŢ-COSTEL23902189,12
PMPISTRATEDORIN-PETRU23901164,85
UNPRBADALEDUMITRU2390632,64
Vatra Moldoviţei     
PNLSAGHINVIRGIL2258175577,72
UNPRGHIŢĂUVASILE225833014,61
PSDMACOVEISORIN-IONEL22581165,14
ALDERUSUAUREL2258572,52
Vereşti     
PSDGAVRILIUCDĂNUŢ2362193782,01
PNLTABĂRĂVASILICĂ23622269,57
PMPAIOANEIADINA-GABRIELA23621164,91
PNDJESCUELENA2362833,51
Vicovu de Jos     
PSDŢUGUIVASILE2564104340,68
PERCARCEAVASILE256468726,79
PNLCARCEAGHEORGHE-CORNELIU256446318,06
PMPPLEŞCAIONEL256427010,53
ALDEŢUGUICONSTANTIN2564883,43
CICHIFANVASILE2564130,51
Voitinel     
PSDPLEŞCAMARIA1623120073,94
PNLCRĂCIUNALEXANDRU162328217,38
PMPHURAION16231418,69
Volovăţ     
PSDVICOLIOAN1885167288,70
PNLHÎJDRAGOŞ18851176,21
PMPCOVALIGAVRIL1885673,55
PERDOROBANŢUMITICĂ1885291,54
Vultureşti     
PSDSALAMAHACORNEL168271542,51
UNPRCRĂCIUNIOAN168245527,05
PNLGRĂDINARIUMIHAI168233319,80
PMPGABORCONSTANTIN16821378,15
ALDECIUBOTARIUCORINA-ELENA1682301,78
CIJIPATIBERIU-PETRONEL1682120,71
Zamostea     
PSDHALIUCVASILE1387102273,68
PNLHALIUCVASILE138734024,51
PMPCOSOVANUPETRU1387251,80
Zvoriştea     
PSDBARARIUCONSTANTIN2039140568,91
PNLORHEIRĂZVAN203928413,93
ALDEIAVNIVIOREL20391818,88
PMPCHIRILĂLIVIU20391698,29

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Scorurile obţinute de toţi candidaţii pentru funcţiile de primar din judeţul Suceava.
 Vizualizări articol: 11551 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 4.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 4.0 din 4 voturi
Scorurile obţinute de toţi candidaţii pentru funcţiile de primar din judeţul Suceava4.054

Facos Suceava
Iulius Mall Suceava
LaStrada - Incaltaminte - Piele - Blanuri - Accesorii
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Toyota - Noul Yaris Hybrid
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Politic local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei