sâmbătă, 22 sep 2018 - Anul XXIII, nr. 212 (6922)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9483 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,3786 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Acțiune

Închiderea expoziției Atelierelor de artă ”Din secretele maeștrilor – lumină și culoare”, astăzi, la Muzeul de Istorie

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

La Muzeul de Istorie Suceava va avea loc astăzi, 22 septembrie, la ora 11:00, acțiunea de închidere a expoziției Atelierelor de artă ”Din secretele maeștrilor – lumină și culoare”, ateliere organizate în perioada 20 – 31 august de Muzeul Bucovinei, instituție finanțată de Consiliul Județean Suceava. Cu acest prilej vor fi restituite copiilor lucrările realizate în cadrul celor 4 ateliere de pictură, gravură, modelaj și realizare marionete. În cadrul acestui eveniment va avea loc și premierea celor mai bune lucrări ale participanților la aceste ateliere, jurizarea fiind făcută pe grupe de vârstă de o comisie formată din: Susana Cosovan, muzeograf, şefa Biroului Artă a Muzeului Bucovinei; Ovidiu Bortă, muzeograf în cadrul Biroului Artă al Muzeului Bucovinei; Iulian Asimionesei și Camelia Rusu Sadovei, profesori de specialitate în cadrul Colegiului de Artă "Ciprian Porumbescu”, Suceava; Gonda – Tamira Cojocariu, șef atelier Teatru, Direcția Ansamblul ”Ciprian Porumbescu” din cadrul Centrului Cultural Bucovina.

 

Premierea celor mai talentați copii

Organizatorii atelierelor felicită participanții și anunță lista premiilor, mențiunilor și diplomelor de participare acordate. Pentru Atelierul "George Lowendhal - scenograf": premiul I - Mihalache Anda, premiul I - Gavrilovici Irina, premiul II - Cojocariu Sabina, premiul II - Bogdan Andreea, premiul III - Bogdan Albert, premiul III - Popescu Diana Georgiana; menţiuni - Voloșin Andrei, Mihalache Amelia, Balahura Vlad, Raluca Paulencu, Tîrnovan Ioana, Moroșan Evelina; diplome de participare - Cazac Tudor-Gabriel, Chimiuc Antonia, Grămadă Ioan, Păstrăv Andra Melisa, Păstrăv Anelise Maria, Siretean-Macovei Daria, Teodosie Viviana, Arotăriței Aura- Mina, Obreja Andrada, Vasilescu Eduard, Hopulele Sarra, Gavrilovici Nicolae, Turcu Raisa.Pentru Atelierul "Sculptura – arta volumelor": premiul I - Telescu Sarra, premiul I - Filon Litvinchevici Teona,, premiul II - Van Dalen Claudia, premiul II - Hrițuleac Simona, premiul III - Tîrnovan Ioana, premiul III - Rusu Ioana Antonia; menţiuni - Melinte Ștefana, Siretean-Macovei Daria, Păstrăv Andra Melisa,Tărăboanță Iustin, Păstrăv Anelise Maria, Matei Caziuc, Perijoc Raluca Alesia; diplome de participare - Teodosie Viviana, Dejan Maria, Vîncă Achiței Ioan, Giuraniuc Ștefan, Rață Ilinca Teodora, Petrăreanu Dionisie, Damian Paul Adrian, Petrea Ioana, Costea David, Buliga Darius, Balan Dragoș, Cosmovici Bogdan Emilian, Rusu Matei Emilian, Irimia Ștefan, Costin Octavian.

 

Alternative plastice

Pentru Atelierul "Alternative plastice", clasamentul a fost următorul: premiul I - Ioan Vîncă Achiței, premiul I - Roxana-Erika Crețu, premiul II - Sarra Telescu, premiul II - Iosua Petrăreanu, premiul III - Anelise Maria Păstrăv, premiul III - Ana Coțofrei; menţiuni - Daria Natalia Balan, Claudia Van Dalen, Tudor Cazac, Alexia Bumbu, Teona Filon Litvinchevici, Crina Gavrilovici; diplome de participare - Costea David, Petrăreanu Sarah, Petrăreanu Dionisie, Păstrăv Andra Melisa, Chimiuc Antonia, Moglan Călin Ștefan, Giuraniuc Ștefan, Hrițuleac Simona, Petrea Ioana, Sburlea Miruna, Grigorean Cristiana, Codreanu Ștefana, Petrăreanu Elisei. Pentru Atelierul "Fantezie în culori": premiul I - Morcov Octavian, premiul I - Brustureanu Iunia, premiul I - Țobîcă Bianca Elena, premiul II - Van Dalen Claudia, premiul II - Nistor Miruna, premiul II - Abramiuc Daniela, premiul III - Grigorian Iuliana Elena, premiul III - Lauric Teodora, premiul III - Irimia Andrei Cosmin; menţiuni - Lupu Maria, Ududec Marius, Irimia David Nectarie, Delibaș Delia, Păstrăv Anelise Maria; diplome de participare - Bîrlădeanu Alexandra, Șutac Tudor, Moldoveanu Ecaterina, Fraseniuc Briana, Iahne Maria Petronela, Păstrăv Andra Melisa, Delibaș Paul, Delibaș Filip, Delibaș Adelina, Grămadă Ioan, Lupu Spiridon.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Închiderea expoziției Atelierelor de artă ”Din secretele maeștrilor – lumină și culoare”, astăzi, la Muzeul de Istorie.
 Vizualizări articol: 1373 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Închiderea expoziției Atelierelor de artă ”Din secretele maeștrilor – lumină și culoare”, astăzi, la Muzeul de Istorie0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei