Fără bani

Un taximetrist a sunat la 112 pentru a reclama că o clientă nu i-a plătit cursa



Un taximetrist a sunat la 112 pentru a reclama că o clientă nu i-a plătit cursa. Foto: jurnalul de neamt
Un taximetrist a sunat la 112 pentru a reclama că o clientă nu i-a plătit cursa. Foto: jurnalul de neamt

Un bărbat de 54 de ani care efectuează curse în regim de taxi în municipiul Suceava a apelat miercuri după-amiază la ajutorul polițiștilor. Taximetristul a sunat la 112 și a reclamat că o clientă pe care o transportase nu i-a plătit cursa. Femeia, în vârstă de 35 de ani, din comuna Vlăsinești, județul Botoșani, a urcat în taxi de la Gara Burdujeni și a cerut să fie dusă pe o stradă din cartierul Obcini. La destinație a refuzat să plătească și a motivat că nu are bani. Suma pe care trebuia să o achite era de 21 de lei. Taximetristul a refuzat să depună plângere penală, dar polițiștii au întocmit dosar penal pentru comiterea infracțiunii de „abuzul de încredere”.



Recomandări

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă
Pericol pe trotinete: doi copii au ajuns la spital, iar un bărbat beat criță s-a ales cu o amendă consistentă

Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei

Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei
Polițiștii au împărțit amenzi după ce un chefliu a sunat la 112 și a reclamat că partenerul de pahar a plecat cu 10 lei