Un autoturism scăpat de sub control a acroșat doi pietoni, la Milișăuți



Un autoturism scăpat de sub control a acroșat doi pietoni, la Milișăuți
Un autoturism scăpat de sub control a acroșat doi pietoni, la Milișăuți

Un autoturism scăpat de sub control și care a ieșit în afara părții carosabile a acroșat, miercuri seară, doi pietoni, la Milișăuți.
La fața locului intervin pompierii militari ai Detașamentului Rădăuți cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2, cu sprijinul unui echipaj SAJ.
Ambii pietoni, bărbat și femeie, primesc îngrijiri medicale la locului evenimentului și ulterior vor fi transportați la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.



Recomandări

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control
Bărbat de 65 de ani, în stare gravă la spital după ce mașina pe care o conducea a fost lovită violent de un alt vehicul scăpat de sub control

Șofer anchetat penal după ce a dus-o acasă pe femeia pe care a acroșat-o pe o trecere de pietoni din centrul Sucevei

Șofer anchetat penal după ce a dus-o acasă pe femeia pe care a acroșat-o pe o trecere de pietoni din centrul Sucevei
Șofer anchetat penal după ce a dus-o acasă pe femeia pe care a acroșat-o pe o trecere de pietoni din centrul Sucevei