Tenis de masă

„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR



„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR
„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR

Sala de sport a Școlii Gimnaziale Nr. 5 „Bogdan Vodă” din municipiul Rădăuți a reunit sâmbătă, 11 februarie, peste 50 de jucători de tenis de masă din patru județe, în cadrul competiției „Turneul Campionilor”, competiție care face parte din circuitul AMATUR. Sportivii, din județele Suceava, Iași, Neamț și Botoșani, s-au „duelat” timp de aproape opt ore și după meciuri extrem de spectaculoase cu răsturnări de scoruri, clasamentul a fost următorul: Categoria open – locul I Cosmin Hasna – Straja, locul II Mihai Țigănaș – Rădăuți, locul III Cătălin Cozma – Fălticeni, locul IV Florin Ursulean – Straja; Categoria amatori – locul I Lucian Plămadă – Iași, locul II Toader Cotoară – Suceava, locul III Marius Chiriac – Botoșani, locul IV Cristi Corocăiescu – Suceava. O notă bună pentru atmosfera de competiție și pentru condițiile de joc, dar și pentru organizatori, directorul-adjunct de la Școala Gimnazială Nr. 5 „Bogdan Vodă”, profesorul Radu Munteanu, Cătălin Cozma – reprezentant AMATUR și Mihai Țigănaș.


„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR
„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR
„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR
„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR
„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR
„Turneul Campionilor” din circuitul AMATUR


Recomandări

Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”

Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”
Concursul de matematică şi limba română pentru elevii claselor a IV-a şi a VIII-a, la Colegiul „Ștefan cel Mare”

Doi suceveni, vicecampioni mondiali, după ce echipele României au făcut istorie la Campionatul Mondial de Robotică din SUA

Matei Tomniuc și Olivia Toma, elevi ai Colegiului Național ”Ștefan cel Mare”, vicecampioni mondiali la robotică, după competiția din SUA - Houston
Matei Tomniuc și Olivia Toma, elevi ai Colegiului Național ”Ștefan cel Mare”, vicecampioni mondiali la robotică, după competiția din SUA - Houston