Trimis în arest după ce a tâlhărit două tinere



Bărbat pus în cătușe (foto generic)
Bărbat pus în cătușe (foto generic)

Un bărbat a ajuns în arestul IPJ Suceava după ce a tâlhărit două tinere. Fapta s-a petrecut în cursul zilei de joi, 2 noiembrie, în apropierea stației PECO Iosimar, din Marginea. Bărbatul le-a agresat pe cele două femei, de la care a furat un telefon mobil și o vestă în ale cărei buzunare se aflau o pereche de căști pentru telefon și circa 10 lei. Inițial, cercetările s-au derulat pentru comiterea infracțiuni de ”tentativă la tâlhărie”, iar mai apoi încadrarea juridică a fost schimbată în ”tâlhărie”. Autorul a fost prins în cursul zilei de 7 noiembrie, în satul Clit, din comuna Arbore. Suspectul se numește Costel Blasciuc, de 22 de ani, din Marginea, pe numele căruia a fost emisă ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 de ore.



Recomandări

Încă o speranță s-a făcut praf pentru primarul suspendat din Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, care rămâne în arest la domiciliu

Directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș, trimis în judecată pentru că a provocat un accident în timp ce era băut la volan

Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro
Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro

Un tânăr care a comis un accident rutier acum mai bine de cinci ani a fost trimis să mediteze la pușcărie

Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism
Pe 6 ianuarie 2021, un bărbat în vârstă de 49 de ani, care se deplasa pe bicicletă, și-a găsit sfârșitul, fiind lovit din spate de un autoturism