Primarul din Cajvana s-a îmbolnăvit de Covid-19



Primarul din Cajvana s-a îmbolnăvit de Covid-19
Primarul din Cajvana s-a îmbolnăvit de Covid-19

Primarul din Cajvana, Gheorghe Tomăscu, s-a îmbolnăvit de Covid-19 și este internat, de sâmbătă, în Spitalul de Urgență „Sfântul Ioan cel Nou” Suceava. Potrivit medicilor, primarul are o formă moderată de boală, dar are nevoie de oxigen.
Secretarul primăriei, Ovidiu Ungureanu, a declarat, marți, că de mai bine de două săptămâni primarul Tomăscu nu a mai trecut pe la birou, prin urmare este puțin probabil să fie contacți direcți ai acestuia la primărie. „Noi știam că are o pneumonie și se tratează acasă. Nu știu dacă l-a vizitat cineva de la primărie în această perioadă. Păstram cu el contact telefonic, lucra de acasă. Ieri am aflat că este pozitiv”, a afirmat Ovidiu Ungureanu.
Ancheta epidemiologică a DSP va stabili contacții direcți ai primarului Gheorghe Tomăscu.



Recomandări

Încă o speranță s-a făcut praf pentru primarul suspendat din Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, care rămâne în arest la domiciliu

Primarul din Vatra Moldoviței, Virgil Saghin, pus în libertate de Înalta Curte a României în dosarul în care era condamnat definitiv

Primarul Gheorghe Fron i-a felicitat pe pompierii voluntari din Cornu Luncii pentru intervenția la incendiul de la mănăstirea din Brădățel

Pompierii din Cornu Luncii au intervenit cu promptitidine pentru stingerea incendiului de la mănăstirea din Brădățel
Pompierii din Cornu Luncii au intervenit cu promptitidine pentru stingerea incendiului de la mănăstirea din Brădățel