În mers

O mașină rămasă fără frâne a luat foc și s-a oprit în gardul unei gospodării



La fața locului a ajuns un echipaj din cadrul Detașamentului de Pompieri Rădăuți
La fața locului a ajuns un echipaj din cadrul Detașamentului de Pompieri Rădăuți

Incident destul de bizar în seara zilei de miercuri pe drumul național 17A, în zona localității Marginea. În jurul orei 22.00, șoferul unui autoturism marca Mercedes Benz a constatat că mașina a rămas fără frână și miroase a fum în interior. Pentru că mașina rula încet, șoferul a reușit să o oprească și a observat că este foc în zona motorului. Pentru că era pe un sector de drum aflat în pantă ușoară, autoturismul s-a pus în mișcare, iar după ce a mers aproximativ 50 de metri s-a oprit în poarta de acces a unui imobil. La fața locului a ajuns un echipaj din cadrul Detașamentului de Pompieri Rădăuți, care a stins incendiul, stabilind cauza producerii ca fiind un scurtcircuit. Flăcările au mistuit aproape toată mașina, prejudiciul fiind estimat la aproximativ 10.000 de euro. Un tehnician criminalist din cadrul Poliției Municipiului Rădăuți a verificat mașina care a ars și urmează să stabilească modul în care a rămas fără frâne.



Recomandări

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro
15 ani de închisoare pentru un sucevean implicat într-un transport de cocaină și de canabis de 150.000 de euro

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate

Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate
Un șofer băut a intrat cu mașina într-un autoturism staționat, iar apoi s-a oprit într-un stâlp de electricitate