O femeie de 51 de ani, din Iași, a fost internată în spital, după ce a fost mușcată de 15 câini



O femeie din Iași este internată la Spitalul Sfântul Spiridon din Iași după ce a fost mușcată de 15 câini într-o pădure de lângă municipiu, informează corespondentul MEDIAFAX.Femeia s-a dus, duminică dimineața, să ia apă de la un izvor din zona lacului Veneția, așa cum face de aproape de douăzeci de ani. Când s-a întors spre casă a fost atacată de mai mulți câini.”M-au atacat pe la spate, mi-au smuls hainele de pe mine. Erau vreo 15 câini. M-au trântit jos, unul m-a apucat de cap. Nu e prima dată când merg acolo, niciodată nu am mai avut probleme. O bătrână care locuiește în zonă m-a auzit strigând și a venit si i-a alungat”, povestește femeia.



Recomandări

Șase adolescenți care au contribuit la prinderea unui individ care a tâlhărit o femeie de 80 de ani, premiați de polițiști

Șase adolescenți care au contribuit la prinderea unui individ care a tâlhărit o femeie de 80 de ani, premiați de polițiști
Șase adolescenți care au contribuit la prinderea unui individ care a tâlhărit o femeie de 80 de ani, premiați de polițiști

O femeie a suferit o fractură la un picior după ce a fost lovită de o trotinetă condusă de un minor de 12 ani

O femeie a suferit o fractură la un picior după ce a fost lovită de o trotinetă condusă de un minor de 12 ani
O femeie a suferit o fractură la un picior după ce a fost lovită de o trotinetă condusă de un minor de 12 ani

O femeie din Sucevița, Varvara Bocicu, a fost sărbătorită la împlinirea venerabilei vârste de 106 ani

Primarul din Sucevița, Liviu Bodnărescu, i-a oferit sărbătoritei un tort și un frumos buchet de flori, în semn de respect din partea întregii comunități locale
Primarul din Sucevița, Liviu Bodnărescu, i-a oferit sărbătoritei un tort și un frumos buchet de flori, în semn de respect din partea întregii comunități locale