Ministerul Educației a început evaluarea inspectorilor școlari generali



Ministerul Educației a demarat, luni, evaluarea inspectorilor școlari generali, a declarat, pentru MEDIAFAX, Mirabela Amarandei, purtătorul de cuvânt al Ministerului Educației.Ministerul Educației a început evaluarea națională a inspectorilor școlari generali. Echipe mixte din minister au plecat în teritoriu, într-o primă etapă de evaluare în județele Suceava, Olt, Mureș, Bacău și Sibiu. Evaluarea are în vedere verificarea aspectelor care țin de asigurarea calității, de management educațional și de audit financiar. Săptămâna viitoare, evaluarea va continua și în alte județe.



Recomandări

Elevă transportată la spital după ce a leșinat în timpul probei de limba română, la evaluarea națională

Elevă transportată la spital după ce a leșinat în timpul probei de limba română, la evaluarea națională
Elevă transportată la spital după ce a leșinat în timpul probei de limba română, la evaluarea națională

72 de școli din România, Republica Moldova și Ucraina, cu peste 2.000 de elevi și profesori, au participat la ediția a XXIV-a a Festivalului Interjudețean „Zilele Sportului Școlar” de la Putna

72 de școli din România, Republica Moldova și Ucraina, cu peste 2.000 de elevi și profesori, au participat la ediția a XXIV-a a Festivalului Interjudețean „Zilele Sportului Școlar” de la Putna
72 de școli din România, Republica Moldova și Ucraina, cu peste 2.000 de elevi și profesori, au participat la ediția a XXIV-a a Festivalului Interjudețean „Zilele Sportului Școlar” de la Putna