Caz problematic

Bărbat dus la Psihiatrie după ce și-a dat foc la casă de două ori în aceeași zi



Bărbat dus la Psihiatrie după ce și-a dat foc la casă de două ori în aceeași zi
Bărbat dus la Psihiatrie după ce și-a dat foc la casă de două ori în aceeași zi

Un bărbat din Arbore a sunat la 112, miercuri seară, cu privire la faptul că fratele său ar fi dat foc la casă.
Un echipaj de la Poliția Solca, deplasat la fața locului, l-a găsit în scurt timp pe cel care a sunat la 112. Bărbatul era incoerent și în stare avansată de ebrietate.
Incendiul a fost localizat și stins de către pompierii ajunși la fața locului, fără a se fi propagat în exteriorul locuinței.
Pagubele au fost limitate la nivelul mobilei din casă.
Din cercetări și după audierea celor prezenți a rezultat că cel care a dat foc la casă a fost chiar bărbatul care a sunat la 112, nicidecum fratele acuzat.
Mai mult, în aceeași zi, respectivul a pus foc de două ori în locuință. Primul incendiu a produs pagube minime și a fost stins de către un vecin.
Incendiatorul a repetat acțiunea în scurt timp, după care și-a alertat vecinii și a sunat la 112.
Bărbatul este cunoscut cu probleme psihice și ar mai fi încercat să dea foc locuinței.
Prin urmare, sub supravegherea poliției, bărbatul a fost ridicat de la fața locului și internat la Spitalul municipal Rădăuți – secția Psihiatrie.



Recomandări

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro

Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro
Suspecții unui furt de bani și lingouri de aur, de peste 57.000 de euro, aceiași care ar fi spart casa unui notar, de unde au plecat cu 1,4 milioane de euro

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava

Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava
Un sucevean reclamă că a fost jignit și instigat la violență de personalul de la intrarea în sediul DSP Suceava