Alina Gorghiu: „Votez pentru normalitate, pentru speranță și nu pentru resemnare”



Președintele PNL, Alina Gorghiu, care și-a exprimat opțiunile electorale la Timișoara, a declarat, la ieșirea de la urne, că a votat pentru „normalitate, pentru speranță și nu pentru resemnare”, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Gorghiu a declarat că nu votează în calitate de om politic, ci ca „om normal”, pentru copilul ei, pentru familie și pentru apropiați.
Alina Gorghiu a declarat că a votat „pentru normalitate, pentru speranță și nu pentru resemnare”.
„Votez pentru soluții realiste și nu pentru fantezii și mi-aș dori foarte mult să văd că astăzi orice strategie legată de absenteism este iluzorie”, a declarat liderul liberal.



Recomandări

Încă o speranță s-a făcut praf pentru primarul suspendat din Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, care rămâne în arest la domiciliu

Speranțe năruite pentru primarul din Mitocu Dragomirnei. Tribunalul Suceava i-a prelungit arestul la domiciliu cu încă 30 de zile

Speranțe năruite pentru primarul din Mitocu Dragomirnei. Tribunalul Suceava i-a prelungit arestul la domiciliu cu încă 30 de zile
Speranțe năruite pentru primarul din Mitocu Dragomirnei. Tribunalul Suceava i-a prelungit arestul la domiciliu cu încă 30 de zile

Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan: „Ilie Bolojan nu a înțeles că reformele nu înseamnă doar tăieri, măriri de taxe și automat sărăcirea populației”

Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan: „Ilie Bolojan nu a înțeles că reformele nu înseamnă doar tăieri, măriri de taxe și automat sărăcirea populației”
Liderul PSD Suceava, Gheorghe Șoldan: „Ilie Bolojan nu a înțeles că reformele nu înseamnă doar tăieri, măriri de taxe și automat sărăcirea populației”