A ajuns în arest pentru că a condus cu o alcoolemie de aproape 3 la mie



Încă un șofer pericol public, reținut în arest
Încă un șofer pericol public, reținut în arest

Un bărbat din Adâncata a ajuns în arestul poliției județene, reținut pentru 24 de ore, după ce probele biologice de sânge au indicat alcoolemia foarte mare pe care o avea în prima zi a noului an, când a fost oprit de un echipaj de poliție în timp ce conducea un autoturism. Pe numele lui Costel Diaconu a fost emisă ordonanță de reținere pentru 24 de ore în ziua de 5 ianuarie, după ce rezultatele probelor biologice au ajuns la dosar.
Pe 1 ianuarie, în jurul orei 21 .45, bărbatul a condus un Opel Zafira pe drumurile publice iar pe DN 29A, în Adâncata, a fost oprit de un echipaj de poliție. Cele două probe biologice recoltate la spital după oprirea în trafic au indicat o alcoolemie de peste 2,90 la mie, respectiv peste 2,70 g/l alcool pur în sânge. Ancheta continuă sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Suceava.



Recomandări

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112
O ucraineancă ruptă de beată a fost depistată de polițiști după ce a intrat cu mașina în șanț, iar sistemul E-call a sunat la 112

Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș

Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro
Judecătoria Fălticeni îl menține în arest la domiciliu pe directorul suspendat al APIA Suceava, Eugen Mogoș - Sursa foto: www.ziaruldepenet.ro