La Arbore

A ajuns în arest după ce a distrus și furat camere video ale primăriei



A ajuns în arest după ce a distrus și furat camere video ale primăriei
A ajuns în arest după ce a distrus și furat camere video ale primăriei

Un bărbat din Arbore a fost pus sub acuzare de polițiști după ce a ”umblat” pe la mai multe camere video amplasate în comună. Primăria comunei Arbore este parte vătămată în acest caz pentru comiterea infracțiunilor de ”distrugere” și „furt calificat”.
În baza unei autorizații emise de Judecătoria Rădăuți, sâmbătă, Poliția orașului Solca a efectuat o percheziție domiciliară la domiciliul suspectului Ciprian Hrib. Au fost găsite, se pare, parte din bunurile sustrase, astfel că pe numele suspectului a fost emisă o ordonanță de reținere pentru 24 de ore, acesta fiind introdus în arestul poliției județene.
Ancheta continuă sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Rădăuți, urmând a se stabili și alte măsuri restrictive.



Recomandări

Pedeapsă majorată pentru un bărbat găsit vinovat pentru că și-a violat în mod repetat fiica, de când aceasta avea 12 ani

Pedeapsă majorată pentru un bărbat găsit vinovat pentru că și-a violat în mod repetat fiica, de când aceasta avea 12 ani
Pedeapsă majorată pentru un bărbat găsit vinovat pentru că și-a violat în mod repetat fiica, de când aceasta avea 12 ani

Dosare penale și reținere în arest pentru distrugerea de camere video montate pentru prevenirea infracțiunilor silvice

Dosare penale și reținere în arest pentru distrugerea de camere video montate pentru prevenirea infracțiunilor silvice
Dosare penale și reținere în arest pentru distrugerea de camere video montate pentru prevenirea infracțiunilor silvice

Încă un doctor a ajuns în arest. Procurorii de la DIICOT au cerut arestarea sa într-un dosar privind droguri și regimul substanțelor interzise