sâmbătă, 4 feb 2023 - Anul XXVIII, nr. 28 (8252)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9485 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,5545 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Shopping City Suceava
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   1 imagine |   ø fişiere video

Pârtia Șoimul din Gura Humorului nu va fi deschisă în acest sezon

Duminică, 5 Februarie 2023 (10:34:12)de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Pârtia Șoimul din Gura Humorului, din parcul Ariniș, nu va fi deschisă în acest sezon. Anunțul oficial a fost făcut de Primăria Gura Humorului, care a informat că pârtia nu va fi deschisă din cauza condițiilor meteo nefavorabile. „Iarna aceasta nu a fost atât de generoasă ca în anii trecuți, așa ca vom fi nevoiți sa nu deschidem Pârtia Șoimul”, se arată în informarea Primăriei Gura Humorului. Vor fi deschise însă pârtia de sanie și cea de tubing, aflate tot în parcul Ariniș.

Primăria Gura Humorului a transmis că turiștii se pot bucura în continuare de piscina Ariniș, megatiroliana, parcul Escalada, Climbing Zone, de zona de tir cu arcul și de multe alte servicii de agrement. Telescaunul din parcul Ariniș funcționează de miercuri până duminică, cu acces către turnul panoramic și megatiroliană. Telescaunul din Gura Humorului funcționează după următorul program: miercuri-vineri: 12:00-17:00 și sâmbătă-duminică: 10.00-17.00.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Pârtia Șoimul din Gura Humorului nu va fi deschisă în acest sezon.
 Vizualizări articol: 1707 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pârtia Șoimul din Gura Humorului nu va fi deschisă în acest sezon0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Autentificaţi-vă pentru a posta comentarii!
Remember
Am uitat parola Înregistrare

Monitorul doreşte ca acest site să fie un spaţiu al discuţiilor civilizate, al comentariilor de bun simţ.
Din acest motiv, cei care postează comentarii la articole trebuie să respecte următoarele reguli:

1. Să se refere doar la articolul la care postează comentarii.
2. Să folosească un limbaj civilizat, fără injurii, calomnii, comentarii antisemite, xenofobe sau rasiste.
3. Sunt interzise atacurile la adresa autorilor, dacă acestea nu au legătura cu textul.
4. Username-ul să nu fie nume de personalităţi ale vieţii publice sau parodieri ale acestora.
Autorul unui articol poate fi criticat pentru eventuale greşeli, incoerenţă, lipsă de documentare etc.

Nerespectarea regulilor menţionate mai sus va duce la ştergerea comentariilor, fără avertisment şi fără explicaţii.
Abaterile repetate vor avea drept consecinţă interdicţia accesului la această facilitate a site-ului.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Alte titluri din Ultima ora local

Ştiri video

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei