Un individ din Vama a dat dovadă de o inconștiență dusă la extrem. Acesta a fost prins la volan, în trafic, de două ori în decurs de mai puțin de trei luni, deși avea permisul de conducere suspendat.
Ultima ”ispravă” de acest fel este de joi, 28 mai, când a fost oprit pe DN 17, între Vama și Prisaca Dornei.
Se afla la volanul unui autoturism marca VW, iar în momentul în care a fost oprit de polițiști nu a putut prezenta pentru control permisul de conducere.
Nu era pentru prima oară în fața aceleași ”provocări”. Pe 6 martie, el a fost prins tot la volanul unui autoturism și tot fără permis de conducere, care-i fusese suspendat anterior.
Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore și este cercetate acum pentru două infracțiuni de ,,conducerea unui vehicul fără permis de conducere”.






