Și-a aprins o țigară și a murit carbonizat în casa pe care o renova



Și-a aprins o țigară și a murit carbonizat în casa pe care o renova. Foto stirileprotv.ro
Și-a aprins o țigară și a murit carbonizat în casa pe care o renova. Foto stirileprotv.ro

Un bărbat în vârstă de 57 de ani din Câmpulung Moldovenesc și-a găsit sfârșitul chiar în apartamentul pe care îl renova și în care urma să se mute. Incidentul a avut loc în seara zilei de 17 mai, iar corpul neînsuflețit a fost descoperit de un amic care îl ajuta la operațiunile de renovare. În momentul în care a intrat în imobil, profitând de faptul că avea chei potrivite, amicul a observat trupul carbonizat al proprietarului, semn că în interior a avut loc un incendiu. Focul care a ars mocnit a distrus parte din bunurile din interior și a afectat geamurile de termopan, dar nu a pus în pericol viața și sănătatea celorlalți locatari din blocul unde se afla apartamentul. Pompierii au stabilit că incendiul a plecat de la bricheta sau chibriturile cu care cel decedat și-a aprins ultima țigară pe care a fumat-o.



Recomandări

O adolescentă de 15 ani a murit, iar sora ei de 13 ani s-a salvat în ultima clipă din casa care a ars ca o torță

O adolescentă de 15 ani a murit, iar sora ei de 13 ani s-a salvat în ultima clipă din casa care a ars ca o torță
O adolescentă de 15 ani a murit, iar sora ei de 13 ani s-a salvat în ultima clipă din casa care a ars ca o torță