Curtea de Apel Pitești a decis: Inculpații din dosarul „Berevoești“ rămân în arest



Curtea de Apel Pitești a respins, marți, contestațiile inculpaților din dosarul „Berevoești“ la arestarea preventivă, astfel că aceștia rămân în arest, transmite corespondentul MEDIAFAX.În urma deciziei Curții de Apel Pitești, cei 37 de suspecți în dosarul de sclavie au ajuns din nou în arestul Poliției Argeș, al Poliției Vâlcea, dar și în Olt, Dâmbovița și în arestul Poliției Capitalei.Înainte de începerea procesului la Curtea de Apel Pitești, una dintre femeile cercetate a acuzat stări de rău. Ea a fost scoasă din sala de judecată de către forțele de ordine, care au solicitat ambulanța.



Recomandări

Încă o speranță s-a făcut praf pentru primarul suspendat din Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, care rămâne în arest la domiciliu

Eleva care a preluat traficul de droguri de la iubitul ei, după arestarea acestuia, nu a putut convinge să fie cercetată în libertate

Eleva care a preluat traficul de droguri de la iubitul ei, după arestarea acestuia, nu a putut convinge să fie cercetată în libertate
Eleva care a preluat traficul de droguri de la iubitul ei, după arestarea acestuia, nu a putut convinge să fie cercetată în libertate

Primarul din Vatra Moldoviței, Virgil Saghin, pus în libertate de Înalta Curte a României în dosarul în care era condamnat definitiv