Google
SHOPPING CITY SUCEAVA - Black Friday
SHOPPING CITY SUCEAVA - Black Friday
SHOPPING CITY SUCEAVA - Black Friday
 
marţi, 20 iun 2017 - Anul XXII, nr. 136 (6552)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,64 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,9322 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   ø imagini |   ø fişiere video

Tenis

Cupa Monitorul se apropie de finalul primei faze, cea a grupelor

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Organizatorii Cupei Monitorul la tenis de câmp profită de vremea frumoasă anunțată în această săptămână și fac eforturi să programeze ultimele meciuri din prima fază, cea a grupelor. Astfel, o parte din jucători au terminat partidele din grupă, în timp ce alții le vor finaliza în această săptămână sau cel târziu săptămâna viitoare, astfel încât de la începutul lunii iulie să înceapă faza a doua a cupei, cea eliminatorie, în sistem tablou, la care jucătorii vor fi repartizați în funcție de clasarea în grupă.

La ediţia din acest an, care va cuprinde în total 781 de meciuri, şi-au anunţat participarea 196 de practicanţi ai tenisului, care au fost împărţiţi în şase categorii, în funcţie de valoare şi vârstă.

Începând din 2017, Cupa Monitorul va conţine şi o secţiune dedicată femeilor, turneul urmând să se deruleze în luna august. În septembrie, înainte de începerea anului şcolar, va avea loc Cupa Monitorul pentru copii, competiţia fiind inclusă de curând în calendarul Federaţiei Române de Tenis.

 

Rezultatele înregistrate ieri

Luni, 19 iunie, ora 11.00

Ciprian Hrețcanu – Constantin Gavriliuc

Secundară, Grupa B

Baza IRE

4-6, 6-3, 6-2

Luni, 19 iunie, ora 16.00

Ionuț Epureanu - Radu Ulea

Secundară, Grupa D

Baza IRE

6-4, 6-1

Luni, 19 iunie, ora 17.00

Cioban Leonte - Valentin Baciuc

Principală, Grupa E

Baza IRE

6-3, 2-6, 1-6

Luni, 19 iunie, ora 16.00

Adi Pârgaru – Ciprian Văcăreanu

Secundară, Grupa E

Baza UNIREA

7-5, 4-6, 1-6

Luni, 19 iunie, ora 18.00

Vasile Maxim - Daniel Bujdei

Principală, Grupa H

Baza UNIREA

AMÂNAT

Luni, 19 iunie, ora 18.00

Bogdan Pădurariu - Radu Urzică

Principală, Grupa B

Baza UNIREA

7-6, 6-2

Luni, 19 iunie, ora 20.00

Constantin Moldovan - Răzvan Guzu

Principală, Grupa M

Baza UNIREA

6-3, 6-2

 

Meciurile programate azi, 20 iunie

Marți, 20 iunie, ora 07.30

Cornel Turcu – Cezar Onciu

Principală, Grupa J

Baza IRE

Marți, 20 iunie, ora 15.00

Cezar Nacu - Dan Chiuchişan

Principală, Grupa M

Baza IRE

Marți, 20 iunie, ora 17.00

Dorin Cazaciuc – Sergiu Ailioaie

Secundară, Grupa B

Baza IRE

Marți, 20 iunie, ora 08.00

Cristi Chihaia - Olivian Brandis

Principală, Grupa N

Baza UNIREA

Marți, 20 iunie, ora 10.00

Ștefan Hunceac - C-tin Berariu

Elită, - 40, Grupa B

Baza UNIREA

Marți, 20 iunie, ora 18.00

Ilie Țebrean – Vasile Siretean

Principală, Grupa C

Baza UNIREA

Marți, 20 iunie, ora 20.00

Aurel Toma  - Bogdan Apostol

Principală, Grupa K

Baza UNIREA

Marți, 20 iunie, ora 22.00

Cătălin Avasiloaie – Bogdan Storoz

Principală, Grupa A

Baza UNIREA

 

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Cupa Monitorul se apropie de finalul primei faze, cea a grupelor.
 Vizualizări articol: 1063 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cupa Monitorul se apropie de finalul primei faze, cea a grupelor0.05

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei