joi, 11 oct 2012 - Anul XVII, nr. 238 (5143)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9437 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta5,1379 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Atletism

Peste 150 de copii din judeţ au participat la crosul „Vreau să fiu primul”

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Peste 150 de copii de la Şcoala cu Clasele I-VIII „Miron Costin” Suceava, Şcoala cu Clasele I-VIII „Ion Creangă” Suceava, Şcoala cu Clasele I-VIII nr.10 Suceava, Şcoala cu Clasele I-VIII nr.7 Suceava, Şcoala cu Clasele I-VIII nr.4 Suceava, Colegiul Naţional „Petru Rareş”, Şcoala Mihoveni, Şcoala Fântânele, Şcoala cu Clasele I-VIII Salcea, Şcoala cu Clasele I-VIII Băneşti şi Liceul cu Program Sportiv Suceava au participat pe un traseu din cartierul Burdujeni la cea de-a VII-a ediţie a Crosului „Vreau să fiu primul”, întrecere din cadrul Săptămânii Naţionale a „Sportului pentru Toţi”. Competiţia a fost organizată de Şcoala Cu Clasele I-VIII „Miron Costin” Suceava şi i-a avut drept conducători pe profesorii Florentin Niţu, Petru Codreanu, Vasile Corbu şi Maria Afanasov. La final, primii trei clasaţi de la fiecare categorie de vârstă au primit diplome, tricouri şi medalii din partea Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Suceava, precum şi dulciuri din partea sponsorilor SC „General Construct”, SC „Ponable” Com SRL, Patiseria „Bianca” şi SC „Deli Trans” SRL.

Rezultate:

Clasele III-IV – feminin

1. Larisa Filip - Şcoala cu Clasele I-VIII Salcea

2. Teofana Diaconescu - Şcoala cu Clasele I-VIII Salcea

3. Crina Abeni – Şcoala Fântânele

 

Clasele III-IV – masculin

1. Alin Conache - Şcoala cu Clasele I-VIII nr.10 Suceava

2. Răzvan Faliboga - Şcoala cu Clasele I-VIII nr.10 Suceava

3. Valentin Maftei - Şcoala cu Clasele I-VIII nr. 10 Suceava

 

Clasele V-VI – feminin

1. Diana Angelescu – LPS Suceava

1. Corina Murariu - Şcoala cu Clasele I-VIII Salcea

2. Ana Sadoveac - Şcoala cu Clasele I-VIII „Miron Costin” Suceava

3. Ioana Neamţu - Şcoala cu Clasele I-VIII nr.7 Suceava

 

Clasele V-VI – masculin

1. Andrei Bahan - Şcoala cu Clasele I-VIII „Ion Creangă” Suceava

2. Florin Petraru - Şcoala cu Clasele I-VIII Salcea

3. Andrei Gigica – Şcoala cu Clasele I-VIII Salcea

 

Clasele VII-VIII – feminin

1. Roxana Hotinceanu – Colegiul Naţional „Petru Rareş” Suceava

2. Loredana Serediuc - Şcoala cu Clasele I-VIII „Miron Costin” Suceava

3. Rebeca Filip - Şcoala cu Clasele I-VIII Salcea

 

Clasele VII-VIII

1. Alexandru Chiseliţă - Şcoala Cu Clasele I-VIII „Ion Creangă” Suceava

2. Ştefan Mangu - Şcoala Cu Clasele I-VIII „Ion Creangă” Suceava

3. Răzvan Avrămoaie - Şcoala Cu Clasele I-VIII Băneşti

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Peste 150 de copii din judeţ au participat la crosul „Vreau să fiu primul”.
 Vizualizări articol: 803 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 1.57/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 1.6 din 7 voturi
Peste 150 de copii din judeţ au participat la crosul „Vreau să fiu primul”1.657

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei