Cele 16 grupări din Liga a IV-a s-au mişcat din plin pe piaţa transferurilor în intersezon. Cele mai active formaţii din acest punct de vedere s-au dovedit a fi Danalis Zvoriştea şi Florconstruct Pătrăuţi, ultimii întărindu-se cu numai puţin de 10 jucători în perspectiva luptei grele care-i aşteaptă pentru evitarea retrogradării. Din punct de vedere calitativ, cel mai bine s-au întărit grupările Cetatea II Suceava, Avântul Frasin şi Foresta Moldoviţa, care au reuşit să transfere fotbalişti consacraţi, gen Marius Ciobanu, Cătălin Stamate, Vladimir Prisacă, Cornel Căinari, Nicolae Lazăr sau George Neagoe.
Dar iată lista completă a transferurilor operate în intersezon de grupările din Liga a IV-a suceveană:
Iliuţă Ţugui – de la Foresta Moldoviţa la Bradul Putna
Cornel Beldie – de la Foresta Moldoviţa la Avântul Frasin
Flavius Pânzariu - de la Cetatea Târgu Neamţ la Avântul Frasin
Răzvan Pătraşcu – de la Avântul Frasin la CS Gura Humorului
Laurenţiu Lazăr – de la Avântul Frasin la CS Gura Humorului
Octavian Vrăbiuţă – de la Avântul Frasin la CS Gura Humorului
Răzvan Diac – Larix Dornişoara la Dorna Vatra Dornei
Bogdan Lupu – de la Danalis Zvoriştea la Dorna Vatra Dornei
Ciprian Iacobăţ – de la Cetatea Suceava la Dorna Vatra Dornei
Andreas Banu – de la Arinu Dorna Arini la Dorna Vatra Dornei
Petru Popovici – de la AS Leorda la Dorna Vatra Dornei
Nicolae Lazăr – de la CS Gura Humorului la Foresta Moldoviţa
Cornel Căinari – de la CS Gura Humorului la Avântul Frasin
Vladimir Prisacă – de la Unirea Boroaia la Avântul Frasin
Adrian Pană – de la Foresta Mălini la Avântul Frasin
Constantin Brăneanu – de la Foresta Mplini la Foresta Râşca
Ştefănel Bordea – de la Unirea Boroaia la Foresta Râşca
Mihai Ciupercovici – de la Rarăul Câmpulung la Foresta Moldoviţa
George Neagoe – de la CS Gura Humorului la Foresta Moldoviţa
Ioan Big – de la Sporting Suceava la Foresta Moldoviţa
Marius Gălan – de la Cetatea Suceava la Foresta Moldoviţa
Daniel Munteanu – de la Bucovina Rădăuţi la FC Marginea
Cristian Munteanu – de la Bucovina Rădăuţi la FC Marginea
Andrei Cârnăreasa – de la Şcoala de Fotbal Rădăuţi la FC Marginea
Constantin Toderaş – de la Fagga Pârteşti la FC Marginea
Călin Ilie – de la Bucovina Rădăuţi la FC Marginea
Gheorghe Tătar – de la Bucovina Rădăuţi la FC Marginea
Constantin Rebenciuc – de la Cetatea Suceava la FC Marginea
Unlu Sedat – de la Minerul Iacobeni la Turboforest Poiana Stampei
Ionuţ Ciobanu – de la Dorna Vatra Dornei la Minerul Iacobeni
Petru Istrate – de la Suhardul Ciocăneşti la Minerul Iacobeni
Ionuţ Marolicaru – de la Suhardul Ciocăneşti la Minerul Iacobeni
Iliuţă Lazăr – de la Suhardul Ciocăneşti la Minerul Iacobeni
Adrian Fecioru – de la Suhardul Ciocăneşti la Minerul Iacobeni
Andrei Buziuc – de la Viitorul Liteni la Cetatea Suceava
Iulian Gorbănescu – de la Cetatea Suceava la Steaua Dumbrăveni
Iulian Bejenaru – de la Rapid Suceava la Cetatea Suceava
Marius Ciobanu de la Rapid Suceava la Cetatea Suceava
Cătălin Stamate – de la Rapid Suceava la Cetatea Suceava
Liviu Niţu – de la CN Nicu Gane Fălticeni la Foresta Mălini
Marius Păşcănuţ – de la Cetatea Târgu Neamţ la Foresta Mălini
Vasile Ciocan – de la Cetatea Suceava la Florconstruct Pătrăuţi
Lucian Nesteriuc – de la Rapid Suceava la Florconstruct Pătrăuţi
Vasile Aparaschivei – de la Rapid Suceava la Florconstruct Pătrăuţi
Alexandru Bujorean – de la Rapid Suceava la Florconstruct Pătrăuţi
Dumitru Serediuc – de la Rapid Suceava la Florconstruct Pătrăuţi
Laurenţiu Andrieş – de la Rapid Suceava la Florconstruct Pătrăuţi
Marian Iulian – de la Danalis Zvoriştea la Florconstruct Pătrăuţi
Ionuţ Bejinari – de la Constructorul Dărmăneşti la Florconstruct
Claudiu Julei – de la Constructorul Dărmăneşti la Florconstruct
David Barbir – de la Constructorul Dărmăneşti la Florconstruct
Ştefan Diceanu – de la Danalis Zvoriştea la Releul Mihoveni
Daniel Nicşan – de la Voinţa Iaslovăţ la Releul Mihoveni
Gabriel Clim – de la Rapid Suceava la Releul Mihoveni
Bogdan Tudoreanu – de la Rapid Suceava la Releul Mihoveni
Laurenţiu Andrieş – de la Florconstruct Pătrăuţi la Releul Mihoveni
Ilie Păduraru – de la Foresta Râşca la CN Nicu Gane Fălticeni
Cezar Ciurlă – de la Dorna Vatra Dornei la Danalis Zvoriştea
Andrei Ciurlă – de la Dorna Vatra Dornei la Danalis Zvoriştea
Cătălin Tunea – de la Releul Mihoveni la Danalis Zvoriştea
Dumitru Negrea – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriştea
Alin Ionăşanu – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriştea
Andrei Clicinschi – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriştea
Florin Turineac – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriştea
Ionuţ Viţel – de la Gloria Bistriţa la Danalis Zvoriştea
Ionuţ Rotariu – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriştea
Nicuşor Teleagă – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriştea
Andrei Ciubotaru – de la Rapid Suceava la Danalis Zvoriştea
Nicolae Ailenei – de la CN Nicu Gane Fălticeni la Danalis Zvoriştea
Florin Corneanu – de la Cetatea Suceava la Viitorul Liteni
Radu Tomescu – de la Cetatea Suceava la Viitorul Liteni
Liviu Ursaciuc – de la Danalis Zvoriştea la Viitorul Liteni
Andrei Petriceanu – de la Foresta Râşca la CN Nicu Gane Fălticeni
Andrei Moisii – de la Cetatea Suceava la CN Nicu Gane Fălticeni
Andrei Gâscă – de la Cetatea Suceava la CN Nicu Gane Fălticeni
Ionuţ Hasna – de la Bradul Putna la FC Pojorâta