Google
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
SHOPPING CITY SUCEAVA - Craciun
 
luni, 21 dec 2009 - Anul XIV, nr. 299 (4285)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6346 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,9285 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   7 imagini |   ø fişiere video

Succes

500 de copii, la a treia ediţie a Cupei Moş Crăciun la minifotbal

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Chiar dacă o serie de echipe ca Academia Gheorghe Hagi, Oţelul Galaţi, Steaua Dunării Galaţi, Luceafărul Brăila sau Presing Bucureşti şi-au contramandat în ultima clipă venirea la Suceava din cauza timpului nefavorabil, cea de-a treia ediţie a Cupei Moş Crăciun la minifotbal s-a disputat totuşi în acest week-end, conform planului.
Competiţia organizată de Primăria Suceava şi Consiliul Judeţean a reuşit să strângă la start un număr de 500 de copii, de la centre de tradiţie din România, ca Braşov, Iaşi, Bistriţa, Baia Mare, Bacău sau Botoşani.
O prezenţă inedită a întrecerii găzduite de sala Liceului cu Program Sportiv şi de terenul acoperit de la Universitate a constituit-o gruparea FC Buiucani din Republica Moldova, care înscris în competiţie formaţii la toate cele patru categorii de vârstă, 1998, 1999, 2000 şi 2001.
Judeţul nostru a fost reprezentat în concurs de cluburile Cetatea Suceava, LPS Suceava, Sporting Suceava, AS Caşuba & Găluşcă Suceava şi Danalis Zvoriştea. Dintre acestea, cea mai bună reprezentare a avut-o Sporting Suceava, care a reuşit să joace trei finale, câştigând două dintre ele.

 

Iată rezultatele complete înregistrate la ediţia din acest an a Cupei Moş Crăciun:

Categoria de vârstă 1998
Grupa A

LPS Suceava – FC Buiucani 0-4
Poli Iaşi – FC 1 Braşov 5-1
Poli Iaşi – FC Buiucani 5-3
LPS Suceava – FC 1 Braşov 1-7
FC 1 Braşov – FC Buiucani 2-2
LPS Suceava – Poli Iaşi 3-5
Pentru semifinale s-a calificat formaţia Poli Iaşi

Grupa B
AS Caşuba şi Găluşcă – Sporting Suceava 0-3
Salina Ocna Şugatag – FC 2 Braşov 2-1
FC 2 Braşov – AS Caşuba şi Găluşcă 0-0
Sporting Suceava – Salina Ocna Şugatag 0-0
Salina Ocna Şugatag – AS Caşuba şi Găluşcă 1-0
FC 2 Braşov – Sporting Suceava 1-4
Pentru semifinale s-au calificat formaţiile Sporting Suceava şi Salina Ocna Şugatag.

Grupa C
Danalis Zvoriştea – LPS Botoşani 3-2
FCM Bacău – Xela Baia Mare 0-0
LPS Botoşani – Xela Baia Mare 0-5
Danalis Zvoriştea – FCM Bacău 2-3
FCM Bacău – LPS Botoşani 1-1
Danalis Zvoriştea – Xela Baia Mare 1-5
Pentru semifinale s-a calificat formaţia Xela Baia Mare.

Semifinala 1: Sporting Suceava – Xela Baia Mare 5-3
Semifinala 2: Salina Ocna Şugatag – Poli Iaşi 1-4
Finala mică: Xela Baia Mare – Salina Ocna Şugatag 0-2
Finala mare: Sporting Suceava – Poli Iaşi 1-3

Golgheter: Dragoş Dumitriu (Poli Iaşi)
Cel mai tehnic jucător: Ionuţ Florea (Poli Iaşi)
Cel mai bun portar: Dan Mois (Salina Ocna Şugatag)

 

Categoria de vârstă 1999
Grupa A

Gloria 1 Bistriţa – Xela Baia Mare 7-2
LPS Suceava – CSS Botoşani 0-3
CSS Botoşani – Xela Baia Mare 3-1
Gloria 1 Bistriţa – LPS Suceava 4-1
LPS Suceava – Xela Baia Mare 0-1
Gloria 1 Bistriţa – CSS Botoşani 4-0
Pentru semifinale s-au calificat Gloria 1 Bistriţa şi CSS Botoşani.

Grupa B
Gloria 2 Bistriţa – FC Buiucani 0-0
Sporting Suceava – LPS Botoşani 1-2
LPS Botoşani – FC Buiucani 3-0
Gloria 2 Bistriţa – Sporting Suceava 2-1
Sporting Suceava – FC Buiucani 3-0
Gloria 2 Bistriţa – LPS Botoşani 4-0
Pentru semifinale s-au calificat Gloria 2 Bistriţa şi LPS Botoşani.

Semifinala 1: Gloria 1 Bistriţa – LPS Botoşani 3-1
Semifinala 2: LPS Botoşani – Gloria 2 Bistriţa 2-3
Finala mică: LPS Botoşani – CSS Botoşani 0-2
Finala mare: Gloria 1 Bistriţa – Gloria 2 Bistriţa 1-0

Golgheter: Cristian Petri (Gloria 1 Bistriţa)
Cel mai tehnic jucător: Ioan Serăţean (Gloria 1 Bistriţa)
Cel mai bun portar: Răzvan Bucur (Gloria 2 Bistriţa)

 

Categoria de vârstă 2000
FC Buiucani – Gloria Bistriţa 0-2
Sporting Suceava – LPS Botoşani 3-0
Sporting Suceava – Gloria Bistriţa 0-0
Xela Baia Mare – FC Buiucani 0-6
Sporting Suceava – Xela Baia Mare 3-1
LPS Botoşani – Gloria Bistriţa 1-1
Xela Baia Mare – LPS Botoşani 0-2
FC Buiucani – Sporting Suceava 0-4
FC Buiucani – LPS Botoşani 1-4
Xela Baia Mare – Gloria Bistriţa 0-1

Finala mică: LPS Botoşani – FC Buiucani 3-0
Finala mare: Sporting Suceava – Gloria Bistriţa 2-1

Golgheter: Alex Longher (Sporting Suceava)
Cel mai tehnic jucător: Cosmin Tucaliuc (Sporting Suceava)
Cel mai bun portar: Ninel Tamaş (Gloria Bistriţa)

 

Categoria de vârstă 2001
Gloria Bistriţa – Cetatea Suceava 5-0
LPS Iaşi – FC Buiucani 1-4
Cetatea Suceava – LPS Iaşi 0-5
Gloria Bistriţa – Sporting Suceava 4-2
LPS Iaşi – Sporting Suceava 1-3
FC Buiucani – Cetatea Suceava 4-0
Sporting Suceava – FC Buiucani 3-2
Gloria Bistriţa – LPS Iaşi 5-2
FC Buiucani – Gloria Bistriţa 4-1
Sporting Suceava – Cetatea Suceava 10-0

Finala mică: Gloria Bistriţa – LPS Iaşi 6-1
Finala mare: Sporting Suceava – FC Buiucani 5-3

Golgheter: Cezar Malanca (Sporting Suceava)
Cel mai tehnic jucător: Vitalie Pentelei (FC Buiucani)
Cel mai bun portar: Simi Mandiuc (Sporting Suceava)

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului 500 de copii, la a treia ediţie a Cupei Moş Crăciun la minifotbal.
 Vizualizări articol: 382 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 4.50/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 4.5 din 4 voturi
500 de copii, la a treia ediţie a Cupei Moş Crăciun la minifotbal4.554

Optik Tataru
Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei