Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9759 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6361 lei

Fotbal Club Cetatea

Ceahlăul II a stricat recordul sucevenilor

Douăzeci de etape a durat invincibilitatea grupării sucevene în actualul sezon. Ieri, într-un meci contând pentru etapa a XXI–a a Ligii a III-a, Cetatea a cedat surprinzător pe teren propriu partida cu Ceahlăul II Piatra Neamţ cu scorul de 1-2. După o primă repriză săracă în faze de poartă în care am notat doar două ocazii de gol, câte una pentru fiecare formaţie, Schumacher în minutul 30 pentru Ceahlăul şi Tomaz chiar înainte de pauză pentru gazde, nemţenii au deschis scorul imediat după reluare prin Costel Ilie, după o fază în care apărarea Cetăţii a fost surprinsă în linie la o pasă în adâncime a fostului stelist Iordache. Soarta partidei a fost decisă practic în minutul 57, când Roheţki i-a pus o minge pe tavă lui Schumacher, iar fălticeneanul l-a servit ca la carte pe Gafiţa, care a îndeplinit o simplă formalitate. Nici măcar acest al doilea gol încasat nu a avut darul să-i scoată din letargie pe fotbaliştii suceveni, care au izbutit totuşi să reducă din handicap pe finalul întâlnirii, dintr-o lovitură de pedeapsă transformată de Celpan. Cetatea a evoluat în formula Roheţki – Ungureanu, Nicolau, Bernard (77 Apetri) – Leuciuc, Celpan, Onciu, Halip – Homneac (90 Colban), Caragea (58 Cojenel), Tomaz.

Ceahlăul a jucat în alcătuirea Hărăguţă – Iordache (75 Cristescu), Rotaru, Ichim, Ploscaru, Tudosă (90 Popa) – C. Ilie, Macovei, Barna – Schumacher (90 Pânzariu), Gafiţa.

Pană nu face o tragedie din această înfrângere

Marian Pană a spus după meci că nu trebuie făcută o tragedie din această înfrângere şi că, poate, pe undeva este bine că s-a scăpat acum de obsesia celor douăzeci de rezultate pozitive. „Este prima înfrângere pe teren propriu suferită de mine pe Areni şi nu am cum să mă simt confortabil. Oaspeţii au câştigat pe merit, pe două greşeli flagrante ale noastre în defensivă şi, din nefericire, fotbaliştii mei nu au mai avut tăria să revină în meci. De atacanţii mei nu s-a lipit nici o minge, în vreme ce la scorul de 0-2 a fost foarte greu să punem presiune avându-i pe juniorii Leuciuc şi Halip pe flancuri. Sunt sigur că ne vom atinge obiectivul şi sper să nu mai trăim prea repede păţanii de acest fel”, a declarat tehnicianul sucevean.

Cetatea Târgu Neamţ – CF Brăila
Meciul Rarăul Câmpulung Moldovenesc – Oţelul II Galaţi a fost amânat.

18. Leonard Paşcani 21 1 5 15 20-56 8
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Ceahlăul II a stricat recordul sucevenilor.

(15 mar 2008, 11:59:13
Ce tot va ****i pe voi ca le-ati dat meciul ca erau si ei in galeata .Rusine sa va fie jigodiilor
3.   Www.csmraraul.wordpress.com trimis de
(15 mar 2008, 12:26:36
Intra si afla tot ce vrei despre CSM RARAUL
4.   Da trimis de
(15 mar 2008, 12:40:51
pana acum meciurile au fost blaturi, de asta a castigat suceava ... si acum cand suntem spre Liga a II -a, hai sa vedem un meci real, sa vedem de ce sunt in stare baietii ... si am vazut in ce stare sunt, nu pot castiga un meci din Liga a III-a , slabe sanse sa facem fata in Liga II . Asta avem si cu asta defilam ! @@@ !@@
4.1  RE: Da trimis de
(15 mar 2008, 14:20:51
CE TOT DAI CU GENERATIA LOL, ATI FOST SI VOI NISTE VEDETE SI NU STIU, S-AU NA-TI FOST DESCOPERITI?.
4.2  RE: Da trimis de
(15 mar 2008, 21:43:12
SAU se scrie legat cand are sensul de ORI! cand e langa un verb gen ... S-AU mutat in TzeTzeReu.. atunci e cu cratima!

NA-TI NU EXISTA! defapt cred ca ai vrut sa scrii NU ATI.. ceea ce ar fi trebuit sa arate : N-ATI....

gura mamii ei de gramatica! ce vina parca ai tu ca nu a trecut tampita pe la orizont?
4.3  RE: Da trimis de
(15 mar 2008, 22:38:53
Lasa-l ca gramatica e prea grea pentru el. Ce sa-i faci... e din galerie.
4.4  RE: Da trimis de
(16 mar 2008, 18:06:55
Baietii din galerie au mai multa vacanta decat ai avut tu scoala vreodata. Toti imbecilii samantari de teapa ta au scapat la internet si isi dau cu parerea despre pasiunea altora.
5.   Lol trimis de
(15 mar 2008, 13:22:20
astia nu aveau nevoie de bani
6.   PACAT :( trimis de
(15 mar 2008, 16:16:26
Sa sarim peste greseala de exprimare "Sucevenii au fost de nerecunoscut �n meciul de ieri cu Cetatea II Piatra Neamt", de sub poza.

Pacat ca acest parcurs bun al echipei locale nu a durat mai mult. Dar sper sa fie numai o perioada mai putin reusita, considerata a fi oboseala dupa partida de la Bacau.
7.   :))) trimis de
(15 mar 2008, 19:20:40
E BINE MAI BAETI MA, DUPA CE STATI SI VA PLIMBATI IN MASINI ,,ACUMA LUATI SI BATAIE laughing E BUNlaughing
8.   :)) trimis de
(15 mar 2008, 20:53:52
e bun baieti sa tot faceti asemenea greslesi si voti fi garantat i liga7
9.   Ion trimis de
(15 mar 2008, 21:07:19
bah taranilor ati iesit deja !!pana acum nu vam auzit glasu acuma toti ati sarit cu gura!!abia asteptat sa piarda un meci si sa sariti !pai ai 15 avans!
10.   Tomita! trimis de
(15 mar 2008, 21:27:33
Stii ca stiu ce-ti spun!ATENTIE,MARE ATENTIE la Crapu!Eu va tin pumnii in continuare,dar nu si EL...
11.   PT TOT CE-I CARE SE BUCURA... trimis de
(15 mar 2008, 21:47:56
PT TOTI CE-I CARE NU ISI MAI INCAP IN PIELE CA A PIERDUT SI PANA UN MECI..IN SFARSIT... IA CA AU SI PUPATORII DE DOS DE RADU UN MOTIV SA=SI MAI ALINE "SUFERINTA" DIN MECIUL CU AEROSTAR....!

IN TIMP CE PANA A REUSIT PERFORMANTA DE A PIERDE UN MECI...

RADU AVEA PRFORMANTA DACA CASTIGA UNUL! SI ATUNCI TREBUIAU ARBITRII CARATI CU MASINA PE LA MANASTIRI!
11.1  RE: PT TOT CE-I CARE SE BUCURA... trimis de
(15 mar 2008, 22:55:20
Mai analfabetule, ai reusit sa-ti duci ideile pana la capat? Bun! Tu stii ca ai o problema grava? Te cam obsedeaza Radu, ca vad ca esti singurul care mai aminteste de el pe aici. Nu mai are nici o treaba cu Cetatea de ceva vreme! Baga-ti asta in aluna aia pe care o numesti creier si nu mai incerca sa pui in carca acelui om esecurile si scandalurile din jurul echipei. Sa aibe Pana aceleasi rezultate cu Cetatea pe care le-a avut Radu cat timp a fost lasat in pace sa-si faca treaba (ma refer la promovarea in Liga a II-a, parcursul din Cupa Romaniei, locul 5 in Liga a II-a) si apoi sa vorbiti toti astia care mancati rahat cu "antiradu" sau alte mizerii asemanatoare. Asa ca scoate-ti capul din fund, semneaza-te cu PROPANA sau PROMOLDOVAN si lasa-l in pace pe Radu, dobitocule.
12.   Murariu sau lup? trimis de
(15 mar 2008, 22:59:43
care din voi este?
12.1  RE: Murariu sau lup? trimis de
(15 mar 2008, 23:13:43
Amandoi. Esti multumit? Reactia tipica a prostului! Trebuie sa afle cine a indraznit sa nu se alienieze ineptiilor debitate de toti latraii. Berbecule, ia-te de ceea ce s-a scris nu de cine a scris. Sau e prea greu pt tine? Haha!
13.   Murariu sau lup trimis de
(15 mar 2008, 23:17:42
da ma performanta a facut radu asta mare antrenor!numai zic de voi 2 !
13.1  RE: Murariu sau lup trimis de
(15 mar 2008, 23:56:30
Da' ce sa mai vorbim de tine. Performante nu asa...
14.   Alta victima trimis de
(15 mar 2008, 23:45:14
�ntr-un meci cont�nd pentru etapa a XXI-a a Ligii a III-a, Poli II Iasi a dispus cu scorul de 2-1 de Juventus Falticeni. Oaspetii au �nceput foarte bine jocul si au deschis scorul �nca din minutul 5 prin Pacurari, care a punctat cu o lovitura plasata de cap. Dupa o prestatie apreciata �n prima parte a �nt�lnirii, falticenenii au redus inexplicabil turatia motoarelor �n repriza secunda, iar acest lucru avea sa-i coste p�na la urma. Iesenii au restabilit egalitatea dupa o ora de joc prin Such, din lovitura de pedeapsa, pentru ca acelasi jucator sa aduca victoria gazdelor cu zece minute �nainte de final, printr-o ,,torpila" trimisa de la 20 de metri. Juventus a �nceput partida �n alcatuirea Mihai - Berezoschi, Streinu, Constantin, Vrabie, Suleru, Pantea, Cozma, Luchian, Prisaca, Pacurari. Pe parcursul �nt�lnirii au mai intrat Cara, Colban si F. Ailenii.

15.   ???/ trimis de
(16 mar 2008, 15:25:02
stiti rezultatul meciului dorna-rapid cfr?
15.1  RE: ???/ trimis de
(16 mar 2008, 18:09:26
2-4.
15.2  RE: ???/ trimis de
(16 mar 2008, 18:43:40
cum a fost? am inteles ca a iesit urat tare??

alte rezultate mai stiti???
15.3  RE: ???/ trimis de
(16 mar 2008, 19:25:24
releul mihoveni- volovat 1 -0.
15.4  RE: ???/ trimis de
(16 mar 2008, 21:42:40
Rezultatele sunt postate pe forum la 403.ro.
Am inteles ca Dorna a primit 4 cartonase rosii.
16.   Ok trimis de
(16 mar 2008, 19:01:44
multumesc...probleme de arbitraj?

Bucataria pentru toti Crap în sos de mărar 4 porţii – 40 minute 4 bucăţi file de crap2 lămâi250g smântână sau iaurt gras2 leg. mărar2 căţei de usturoi1-2 linguri ulei de măsline100ml ulei pentru prăjit± sare, piper Fileurile de crap se... Citeşte