Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9737 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,6664 lei

Rugby

Duminică, 30 Aprilie 2017 (12:50:23)de

Astăzi, în etapa a 12-a din Divizia Națională de Rugby, echipa de seniori a Clubului Sportiv Municipal Suceava a obținut a 9-a victorie din sezon, 17 – 15 pe terenul celor de la Știința Petroșani. Gazdele au deschis scorul și au condus cu 7 – 0 după un eseu și o transformare, dar elevii lui Constantin Vlad au replicat și-au egalat cu un eseu reușit de Iulian Câtea și o transformare fructificată de Sabin Crețu. La pauză a fost 10 – 7 pentru gazde, după o lovitură de pedeapsă transformată la bețe. Repriza secundă a fost una tensionată și spectaculoasă, în care Știința și-a mărit avantajul cu un nou eseu, dar transformarea a fost ratată și scorul a rămas 15 – 7. CSM Suceava s-a apropiat la un singur punct grație unui eseu reușit de Constantin Varvaroi și o transformare fructificată de Sabin Crețu, scor 15 – 14 pentru gazde. La acest scor, Știința a avut o lovitură de pedeapsă pe centru la aproximativ 15 metri de buturile sucevene, dar a preferat un șut în margine. Deși erau în inferioritate, după eliminarea temporară a lui Lucian Preutescu, sucevenii s-au apărat foarte bine și nu le-au permis gazdelor să marcheze. Suceava a beneficiat de trei lovituri de pedeapsă de la mare distanță și după două încercări nereușite, Sabin Crețu a reușit în ultimul minut să trimită balonul printre bețe, scor final 17 – 15 pentru CSM Suceava.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului CSM Suceava a obținut o victorie muncită la Petroșani, în ultima fază a meciului.
 Vizualizări articol: 3199 |
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CSM Suceava a obținut o victorie muncită la Petroșani, în ultima fază a meciului5.051