TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
TOYOTA - Noul Yaris electric hybrid
 
vineri, 2 iul 2010 - Anul XV, nr. 153 (4444)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9253 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,0683 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Programul turului Ligii I, ediţia 2010/2011

Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2010/2011 a Ligii I, stabilit, joi, la sediul LPF, este următorul:

 

Etapa I

Rapid – FC Vaslui

FCM Târgu Mureş – FC Braşov

Universitatea Cluj – Steaua

Universitatea Craiova – CFR Cluj

FC Timişoara – Gloria Bistriţa

Victoria Brăneşti – Gaz Metan Mediaş

Astra Ploieşti – Dinamo

Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi

Internaţional Curtea de Argeş - Unirea Urziceni

 

Etapa a II-a

FC Vaslui – FCM Târgu Mureş

FC Braşov – Universitatea Cluj

Steaua – Universitatea Craiova

CFR Cluj – Victoria Brăneşti

Gloria Bistriţa – Astra Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – FC Timişoara

Dinamo – Sportul Studenţesc

Oţelul Galaţi – Internaţional Curtea de Argeş

Unirea Urziceni – Rapid

 

Etapa a III-a

Rapid – Oţelul Galaţi

FCM Târgu Mureş – Unirea Urziceni

Universitatea Cluj – FC Vaslui

FC Timişoara – CFR Cluj

Victoria Brăneşti – Universitatea Craiova

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Sportul Studenţesc – Gloria Bistriţa

Internaţional Curtea de Argeş – Dinamo

FC Braşov – Steaua

 

Etapa a IV-a

Universitatea Craiova – FC Timişoara

FC Vaslui – FC Braşov

Steaua – Victoria Brăneşti

CFR Cluj – Astra Ploieşti

Gloria Bistriţa – Internaţional Curtea de Argeş

Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc

Dinamo – Rapid

Oţelul Galaţi – FCM Târgu Mureş

Unirea Urziceni – Universitatea Cluj

 

Etapa a V-a

Rapid – Gloria Bistriţa

FCM Târgu Mureş – Dinamo

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

FC Timişoara – Victoria Brăneşti

Astra Ploieşti – Universitatea Craiova

Sportul Studenţesc – CFR Cluj

Internaţional Curtea de Argeş – Gaz Metan Mediaş

FC Vaslui – Steaua

FC Braşov – Unirea Urziceni

 

Etapa VI-a

Universitatea Craiova – Sportul Studenţesc

Victoria Brăneşti – Astra Ploieşti

Steaua – FC Timişoara

CFR Cluj – Internaţional Curtea de Argeş

Gloria Bistriţa – FCM Târgu Mureş

Gaz Metan Mediaş – Rapid

Dinamo – Universitatea Cluj

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Unirea Urziceni – FC Vaslui

 

Etapa a VII-a

Rapid – CFR Cluj

FCM Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaş

Universitatea Cluj – Gloria Bistriţa

Astra Ploieşti – FC Timişoara

Sportul Studenţesc – Victoria Brăneşti

Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Craiova

FC Vaslui – Oţelul Galaţi

FC Braşov – Dinamo

Unirea Urziceni – Steaua

 

Etapa a VIII-a

Universitatea Craiova – Rapid

FC Timişoara – Sportul Studenţesc

Victoria Brăneşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua – Astra Ploieşti

CFR Cluj – FCM Târgu Mureş

Gloria Bistriţa – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Dinamo – FC Vaslui

Oţelul Galaţi – Unirea Urziceni

 

Etapa a IX-a

Rapid – Victoria Brăneşti

FCM Târgu Mureş – Universitatea Craiova

Universitatea Cluj – CFR Cluj

Sportul Studenţesc – Astra Ploieşti

Internaţional Curtea de Argeş – FC Timişoara

FC Vaslui – Gloria Bistriţa

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Oţelul Galaţi – Steaua

Unirea Urziceni – Dinamo

 

Etapa a X-a

Universitatea Craiova – Universitatea Cluj

FC Timişoara – Rapid

Victoria Brăneşti – FCM Târgu Mureş

Astra Ploieşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua – Sportul Studenţesc

CFR Cluj – FC Braşov

Gloria Bistriţa – Unirea Urziceni

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

Dinamo – Oţelul Galaţi

 

Etapa a XI-a

Rapid – Astra Ploieşti

FCM Târgu Mureş – FC Timişoara

Universitatea Cluj – Victoria Brăneşti

Internaţional Curtea de Argeş – Sportul Studenţesc

FC Vaslui – CFR Cluj

FC Braşov – Universitatea Craiova

Dinamo – Steaua

Oţelul Galaţi – Gloria Bistriţa

Unirea Urziceni – Gaz Metan Mediaş

 

Etapa a XII-a

Universitatea Craiova – FC Vaslui

FC Timişoara – Universitatea Cluj

Victoria Brăneşti – FC Braşov

Astra Ploieşti – FCM Târgu Mureş

Sportul Studenţesc – Rapid

Steaua – Internaţional Curtea de Argeş

CFR Cluj – Unirea Urziceni

Gloria Bistriţa – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi

 

Etapa a XIII-a

Rapid – Internaţional Curtea de Argeş

FCM Târgu Mureş – Sportul Studenţesc

Universitatea Cluj – Astra Ploieşti

FC Vaslui – Victoria Brăneşti

FC Braşov – FC Timişoara

Gloria Bistriţa – Steaua

Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Unirea Urziceni – Universitatea Craiova

 

Etapa a XIV-a

Rapid – Steaua

Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi

FC Timişoara – FC Vaslui

Victoria Brăneşti – Unirea Urziceni

Astra Ploieşti – FC Braşov

Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj

Internaţional Curtea de Argeş – FCM Târgu Mureş

CFR Cluj – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – Gloria Bistriţa

 

Etapa a XV-a

FCM Târgu Mureş – Rapid

Universitatea Cluj – Internaţional Curtea de Argeş

FC Vaslui – Astra Ploieşti

FC Braşov – Sportul Studenţesc

Steaua – Gaz Metan Mediaş

Gloria Bistriţa – CFR Cluj

Dinamo – Universitatea Craiova

Oţelul Galaţi – Victoria Brăneşti

Unirea Urziceni - FC Timişoara

 

Etapa a XVI-a

Rapid – Universitatea Cluj

FCM Târgu Mureş – Steaua

Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa

FC Timişoara – Oţelul Galaţi

Victoria Brăneşti – Dinamo

Astra Ploieşti – Unirea Urziceni

Sportul Studenţesc – FC Vaslui

Internaţional Curtea de Argeş – FC Braşov

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

 

Etapa a XVII-a

Universitatea Cluj – FCM Târgu Mureş

FC Vaslui – Internaţional Curtea de Argeş

FC Braşov – Rapid

Steaua - CFR Cluj

Gloria Bistriţa – Victoria Brăneşti

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Craiova

Dinamo – FC Timişoara

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Unirea Urziceni – Sportul Studenţesc

 

Conform deciziei Comitetului Executiv al Federaţiei Române de Fotbal, din 11 martie, în acest an se vor disputa şi două etape din retur: etapa a XVIII-a - 4 decembrie şi etapa a XIX-a - 11 decembrie. Sezonul de primăvară va începe la 18 februarie 2011, cu etapa a XX-a, iar campionatul se va încheia în 21 mai 2011.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Programul turului Ligii I, ediţia 2010/2011.
 Vizualizări articol: 1019 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 3.33/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 3.3 din 3 voturi
Programul turului Ligii I, ediţia 2010/20113.353

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport national

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei