luni, 14 dec 2015 - Anul XX, nr. 289 (6101)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,9198 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1348 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |   ø imagini |   ø fişiere video

Fotbal copii

Pregătirile pentru Cupa Moş Crăciun au intrat pe ultima sută de metri

Municipiul Suceava va găzdui în perioada 19-21 decembrie cea de-a IX-a ediţie a Cupei Moş Crăciun la fotbal pentru copii. Competiţia organizată de clubul Juniorul Suceava în parteneriat cu Federaţia Română de Fotbal cuprinde întreceri la şase categorii de vârstă, 6, 7, 8, 9, 10 şi 11 ani. La ediţia din acest an, meciurile de la Cupa Moş Crăciun se vor desfăşura în trei locaţii diferite, sala Liceului cu Program Sportiv, balonul de la Universitate şi terenul sintetic de la Complexul Zamca. „Ca participare, competiţia va fi cea mai amplă de până acum, fiind aşteptaţi la Suceava aproximativ 1000 de copii de la 60 de cluburi. Ca o noutate, în acest an am prins în program şi meciuri pentru cei mai mici dintre fotbalişti, născuţi în anii 2008 şi 2009. Nu mai puţin de 150 de meciuri vor avea loc la ediţia din acest an”, a declarat Ciprian Anton, managerul turneului.

Pe lângă cluburile din ţara noastră, la ediţia din 2015 şi-au anunţat prezenţa şi trei grupări din Republica Moldova, este vorba de Zimbru Chişinău, Dacia Chişinău şi FC Buiucani. Dintre cluburile din judeţul Suceava, până în prezent au confirmat participarea Juniorul Suceava, LPS Suceava, Luceafărul Bucovina Suceava, Omnia Suceava, Juniorul Câmpulung Moldovenesc, CSS Rădăuţi, CN Nicu Gane Fălticeni, Bucovina Pojorâta, Cenizia Rădăuţi şi Iomy Vatra Dornei.

 

În balonul de la Universitate îşi vor disputa meciurile echipele formate din copii născuţi în anii 2004 şi 2005.

La Categoria 2004, componenţa grupelor se prezintă astfel:

Grupa A: FC Buiucani I, LPS Suceava, Dacia II Chişinău, Kinder Odorhei

Grupa B: FC II Buiucani, Junior Câmpulung, Juniorul Suceava, Atletico Roşiorii de Vede

Grupa C: Dacia I Chişinău, Dorna Vatra Dornei, Tâmpa Braşov, Sporting Bacău

 

Categoria 2005 – componenţa grupelor:

Grupa A: LPS Suceava, Juniorul Botoşani, Omnia Suceava, Magic Iaşi

Grupa B: Juniorul Suceava, Didi Junior Iaşi, CN Nicu Gane Fălticeni, LPS Vaslui

Grupa C: Junior Câmpulung, Bucovina Pojorâta, Atletic Iaşi, Dorna Vatra Dornei

 

Iată cum se prezintă programul meciurilor:

Sâmbătă, 19 decembrie

ORA
MECI
08:00-08:40
JUNIORUL BOTOȘANI – OMNIA SUCEAVA
08:40-09:20
LPSSUCEAVA – DACIA II CHIŞINĂU
09:20-10:00
FC II BUIUCANI – ROȘIORII DE VEDE
10:00-10:40
JUNIORUL SUCEAVA – JUNIORUL CÎMPULUNG
10:40-11:20
DACIA II CHIŞINĂU – SPORTING BACĂU
11:40-12:20
 JUNIOR CÎMPULUNG – DORNA VATRA DORNEI
12:20-13:00
LPSSUCEAVA – MAGIC IAȘI
13:00-13:40
FC I BUIUCANI – ORDOHEI
13:40-14:20
JUNIORUL SUCEAVA– LPS VASLUI
14:20-15:00
DIDIJUNIOR IAȘI –  CN NICU GANE FĂLTICENI
15:00-15:40
CSM DORNA VATRA DORNEI – TÂMPA BRAȘOV
15:40-16:20
ACS BUCOVINA POJORÂTA – ATLETIC IAȘI
16:20-17:00
KINDER ODORHEI- DACIA II CHIŞINĂU
17:20-18:00
FC I BUIUCANI – LPS SUCEAVA
 
 
18:00-18:40
JUNIORUL SUCEAVA– ROȘIORII DE VEDE
18:40-19:20
FC II BUIUCANI –  JUNIOR CÎMPULUNG
19:20-20:00
TÂMPABRAȘOV – SPORTING BACĂU
20:00-20:40
DACIA1 – CSM DORNA VATRA DORNEI

Duminică, 20 decembrie:

ORA
MECI
08:00-08:40
OMNIASUCEAVA – MAGIC IAȘI
08:40-09:20
LPSSUCEAVA – FC JUN. BOTOȘANI
09:20-10:00
CN NICU GANE FĂLTICENI  – LPS VASLUI
10:00-10:40
JUNIORUL SUCEAVA– DIDI JUNIOR IAȘI
10:40-11:20
ATLETICIAȘI – CSM DORNA VATRA DORNEI
11:40-12:20
ACS JUNIOR CÎMPULUNG – ACS BUCOVINA POJORÂTA
12:20-13:00
LPSSUCEAVA – KINDER ODORHEI
13:00-13:40
FC I BUIUCANI – DACIA II CHIŞINĂU
13:40-14:20
JUNIOR CÎMPULUNG – ROȘIORII DE VEDE
14:20-15:00
FC II BUIUCANI – JUNIOR SUCEAVA
15:00-15:40
CSM DORNA VATRA DORNEI – SPORTING BACĂU
15:40-16:20
DACIA I CHIŞINĂU – TAMPA BRAȘOV
16:20-17:00
JUNIOR BOTOȘANI – MAGIC IAȘI
17:20-18:00
LPSSUCEAVA – OMNIA SUCEAVA
18:00-18:40
DIDIJUNIOR IAȘI – LPS VASLUI
18:40-19:20
JUNIORUL SUCEAVA–  CN NICU GANE FĂLTICENI
19:20-20:00
ACS BUCOVINA POJORÂTA – CSM DORNA VATRA DORNEI
20:00-20:40
JUNIOR CÎMPULUNG – ATLETIC IAȘI

În cursul zilei de duminică vor avea loc meciurile din fazele superioare ale competiţiei.

Terenul sintetic de la Complexul Zamca va găzdui partidele dintre echipele de copii născuţi în anii 2006 şi 2007.

Categoria 2006 – componenţa grupelor:

Grupa A: LPS Suceava, CSS Rădăuţi, Viitorul Bacău, LPS Vaslui, Luceafărul Bucovina Suceava

Grupa B : Juniorul Suceava, Profy Botoşani, FC Buiucani, Sporting Bacău, Didi Junior Iaşi

 

Categoria 2007 – componenţa grupelor:

Grupa A: Juniorul Suceava, LPS Piatra Neamţ, Junior Botoşani, Yomi Vatra Dornei, Viitorul Bacău

Grupa B: Junior Câmpulung, FC Buiucani, Sporting Bacău, LPS Vaslui, Didi Junior Iaşi

 

Iată cum se prezintă programul meciurilor:

Sâmbătă, 19 decembrie

ORA
MECI
08:00-08:40
CSS RĂDĂUȚI– LUCEAFĂRUL BUCOVINA SUCEAVA
08:40-09:20
VIITORUL BACĂU– LPS VASLUI
09:20-10:00
FC PROFY BOTOȘANI – DIDI JUNIOR IAȘI
10:00-10:40
BUIUCANI– SPORTING BACĂU
10:40-11:20
LPSSUCEAVA – VIITORUL BACĂU
11:40-12:20
FC JUNIORUL BOTOȘANI – ACS YOMI VATRA DORNEI
12:20-13:00
FC BUIUCANI– DIDI JUNIOR IAȘI
13:00-13:40
SPORTING BACĂU– LPS VASLUI
13:40-14:20
LUCEAFĂRUL BUCOVINA– VIITORUL BACĂU
14:20-15:00
CSS RĂDĂUȚI– LPS SUCEAVA
15:20-16:00
DIDIJUNIOR IAȘI – FC BUIUCANI
16:00-16:40
JUNIORUL SUCEAVA– FC PROFY BOTOȘANI
16:40-17:20
VIITORUL BACĂU– FC JUNIORUL BOTOȘANI
17:20-18:00
JUNIORUL SUCEAVA– LPS PIATRA NEAMȚ
18:00-18:40
DIDIJUNIOR IAȘI – SPORTING BACĂU
18:40-19:20
ACS JUNIOR CÎMPULUNG – FC BUIUCANI

Duminică, 20 decembrie:

ORA
MECI
08:00-08:40
VIITORUL BACĂU– LPS SUCEAVA
08:40-09:20
LPSVASLUI – LUCEAFĂRUL BUCOVINA
09:20-10:00
FC BUIUCANI– JUNIORUL SUCEAVA
10:00-10:40
SPORTING BACĂU– DIDI JUNIOR IAȘI
10:40-11:20
FC JUNIOR BOTOȘANI – JUNIORUL SUCEAVA
11:40-12:20
ACS YOMI DORNA VATRA DORNEI – VIITORUL BACĂU
12:20-13:00
SPORTING BACĂU– JUNIORUL CÎMPULUNG
13:00-13:40
LPSVASLUI – DIDI JUNIOR IAȘI
13:40-14:20
LPSSUCEAVA – LPS VASLUI
14:20-15:00
CSS RĂDĂUȚI – VIITORUL BACĂU
15:20-16:00
JUNIORUL SUCEAVA– SPORTING BACĂU
16:00-16:40
FC PROFY BOTOȘANI – BUIUCANI
16:40-17:20
JUNIORUL SUCEAVA– ACS YOMI VATRA DORNEI
17:20-18:00
LPS PIATRA NEAMȚ - FC JUNIOR BOTOȘANI
18:00-18:40
ACS JUNIOR CÎMPULUNG – LPS VASLUI
18:40-19:20
FC BUIUCANI– SPORTING BACĂU

Luni, 21 decembrie:

ORA
MECI
08:00-08:40
LPSVASLUI –CSS RĂDĂUȚI
08:40-09:20
LUCEAFĂRUL BUCOVINASUCEAVA– LPS SUCEAVA
09:20-10:00
SPORTING BACĂU– FC PROFY BOTOȘANI
10:00-10:40
DIDIJUNIOR IAȘI – JUNIORUL SUCEAVA
10:40-11:20
ACS YOMI VATRA DORNEI – LPS PIATRA NEAMȚ
11:40-12:20
VIITORUL BACĂU– JUNIORUL SUCEAVA
12:20-13:00
LPSVASLUI – FC BUIUCANI
13:00-13:40
DIDIJUNIOR IAȘI – ACS JUNIOR CÎMPULUNG

Duminică, de la ora 13.40 până la ora 18.00 vor avea loc meciurile din faza superioară a competiţiei.

Confruntările dintre echipele de copii născuţi în anii 2008 şi 2009 se vor disputa în Sala Liceului cu Program Sportiv.

Categoria 2008 – componenţa grupelor:

Grupa A: LPS Suceava, Yomy Vatra Dornei, Junior Botoşani, LPS Piatra Neamţ, FC Buiucani

Grupa B: Juniorul Suceava, Luceafărul Bucovina Suceava, LPS Vaslui, Didi Junior Iaşi, Zimbru Chişinău

 

Categoria 2009 – componenţa grupelor:

Grupa A: Juniorul Suceava, Profy Botoşani, FC Buiucani, Didi Junior Iaşi

Grupa B: LPS Suceava, Cenizia Rădăuţi, Zimbru Chişinău, Junior Botoşani, LPS Vaslui

 

Iată cum se prezintă programul meciurilor:

Sâmbătă, 19 decembrie

ORA
MECI
08:00-08:40
ACS YOMI VATRA DORNEI – FC BUIUCANI
08:40-09:20
FC JUNIOR BOTOȘANI – LPS PIATRA NEAMȚ
09:20-10:00
LUCEAFĂRUL BUCOVINASUCEAVA– ZIMBRU CHIȘINĂU
10:00-10:40
LPSVASLUI – DIDI JUNIOR IAȘI
10:40-11:20
FC PROFY BOTOȘANI – DIDI JUNIOR IAȘI
11:20-12:00
FC BUIUCANI STĂ
12:00-12:40
CENIZIARĂDĂUȚI – LPS VASLUI
12:40-13:20
ZIMBRUCHIȘINĂU – FC JUNIOR BOTOȘANI
13:20-14:00
BUIUCANI– FC JUNIOR BOTOȘANI
14:00-14:40
LPSSUCEAVA – ACS YOMI VATRA DORNEI
14:40-15:20
ZIMBRUCHIȘINĂU – LPS VASLUI
15:20-16:00
JUNIORUL SUCEAVA– LUCEAFĂRUL BUCOVINA SUCEAVA
16:00-16:40
DIDIJUNIOR IAȘI STĂ
16:40-17:20
JUNIORUL SUCEAVA– FC PROFY BOTOȘANI
17:20-18:00
LPSVASLUI – ZIMBRU CHIȘINĂU
18:00-18:40
LPSSUCEAVA –CENIZIA RĂDĂUȚI

Duminică, 20 decembrie:

ORA
MECI
08:00-08:40
FC JUNIOR BOTOȘANI – LPS SUCEAVA
08:40-09:20
LPS PIATRA NEAMȚ - BUIUCANI
09:20-10:00
LPSVASLUI – JUNIORUL SUCEAVA
10:00-10:40
DIDIJUNIOR IAȘI – ZIMBRU CHIȘINĂU
10:40-11:20
JUNIORUL SUCEAVA STĂ
11:20-12:00
FC BUIUCANI– DIDI JUNIOR IAȘI
12:00-12:40
ZIMBRUCHIȘINĂU – LPS SUCEAVA
12:40-13:20
FC JUNIOR BOTOȘANI – LPS VASLUI
13:20-14:00
LPSSUCEAVA – LPS PIATRA NEAMȚ
14:00-14:40
ACS YOMI VATRA DORNEI – FC JUNIOR BOTOȘANI
14:40-15:20
JUNIORUL SUCEAVA– DIDI JUNIOR IAȘI
15:20-16:00
LUCEAFĂRUL BUCOVINASUCEAVA– LPS VASLUI
16:00-16:40
JUNIORUL SUCEAVA– BUIUCANI
16:40-17:20
FC PROFY BOTOȘANI STĂ
17:20-18:00
LPSSUCEAVA – FC JUNIOR BOTOȘANI
18:00-18:40
CENIZIARĂDĂUȚI – ZIMBRUL CHIȘINĂU

Luni, 21 decembrie:

ORA
MECI
08:00-08:40
LPS PIATRA NEAMȚ - ACS YOMI VATRA DORNEI
08:40-09:20
BUIUCANI– LPS SUCEAVA
09:20-10:00
DIDIJUNIOR IAȘI – LUCEAFĂRUL BUCOVINA SUCEAVA
10:00-10:40
ZIMBRUCHIȘINĂU – JUNIORUL SUCEAVA
10:40-11:20
BUIUCANI– FC PROFY BOTOȘANI
11:20-12:00
DIDIJUNIOR IAȘI – JUNIORUL SUCEAVA
12:00-12:40
FC JUNIOR BOTOȘANI – CENIZIA RĂDĂUȚI
12:40-13:20
LPSVASLUI – LPS SUCEAVA

Duminică, începând cu ora 13.20 vor avea loc meciurile din faza superioară a competiţiei.

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Pregătirile pentru Cupa Moş Crăciun au intrat pe ultima sută de metri.
 Vizualizări articol: 1044 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pregătirile pentru Cupa Moş Crăciun au intrat pe ultima sută de metri0.05

Facos Suceava
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



RE-PAIR
Directia Generala Anticoruptie
Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei