Google
Arcadia CMB
Arcadia CMB
Arcadia CMB
 
sâmbătă, 21 feb 2015 - Anul XX, nr. 42 (5854)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6559 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta3,9517 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   ø imagini |   ø fişiere video

Futsal

Turneele din acest weekend vor desemna ultimele echipe calificate la turneul final

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Campionatul de futsal organizat de Asociaţia Judeţeană de Fotbal şi-a desemnat deja primele patru grupări calificate, este vorba de CS Gura Humorului, Şomuz Fălticeni, Viitorul Liteni şi Ştiinţa Vicovu de Sus, ultimele două formaţii cu drept de participare la faza finală urmând să fie cunoscute duminică, după turneele de la Milişăuţi şi Cajvana, care se vor bucura de participarea a opt echipe.

Pentru a ţine în priză echipele participante în ligile a IV-a şi a V-a, AJF-ul a pus bazele unei asemenea competiţii, care se va derula în timpul pauzei competiţionale dintre tur şi retur, în sistem turneu.

Nu mai puţin de 24 de formaţii au răspuns prezent acestei iniţiative, fiind împărţite în grupe de câte patru, în funcţie de criteriul geografic. Partidele se vor desfăşura în intervalul 25 ianuarie – 22 februarie, în sălile de sport din Gura Humorului, Fălticeni, Bosanci, Vicovu de Sus, Milişăuţi şi Cajvana, cele şase învingătoare din faza grupelor urmând să-şi dispute titlul de campioană pe data de 28 februarie, în sala Liceului cu Program Sportiv din Suceava.

 

Programul meciurilor din turneul de la Milişăuţi:

Bradul Putna - Locomotiva Dornești                         ora 10.00-10.50
Voința Zvoriștea - Bucovina II Rădăuți             ora 11.00-11.50
Bradul Putna - Voința Zvoriștea                        ora 12.00-12.50
Locomotiva Dornești - Bucovina II Rădăuți              ora 13.00-13.50
Bradul Putna - Bucovina II Rădăuți                            ora 14.00-14.50
Locomotiva Dornești - Voința Zvoriștea          ora 15.00-15.50

  

Programul meciurilor din turneul de la Cajvana:

Știința Mitocu Dragomirnei - Sporting Poieni Solca          ora 10.00-10.50
Spuma Dărmănești - Unirea Horodnic                       ora 11.00-11.50
Știința Mitocu Dragomirnei - Spuma Dărmănești              ora 12.00-12.50
Sporting Poieni Solca - Unirea Horodnic                            ora 13.00-13.50
Știința Mitocu Dragomirnei - Unirea Horodnic                  ora 14.00-14.50
Sporting Poieni Solca - Spuma Dărmănești                        ora 15.00-15.50
În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Turneele din acest weekend vor desemna ultimele echipe calificate la turneul final.
 Vizualizări articol: 933 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turneele din acest weekend vor desemna ultimele echipe calificate la turneul final0.05

Iulius Mall Suceava
AnnaCori
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei

Reteta Zilei

Bucataria pentru toti Borș mănăstiresc Părintele Dionisie, șeful cuhniilor de la Mănăstirea Căldărușani, îmi mărturisea cu un deceniu în urmă că niciodată nu i-a fost teamă că nu va avea ingredientele necesare în cămară. Și asta pentru că simpla rugăciune era de ajuns... Citeşte