Google
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
SHOPPING CITY SUCEAVA - Masha si Ursul
 
marţi, 10 apr 2012 - Anul XVII, nr. 84 (4989)
ANUNŢURI ONLINE:
Acum: 0°C.
La noapte: °C. Meteo
Anunţuri OnlineMonitorulTVAlbum Foto
HoroscopRedacţiaPublicitate
Curs valutar euroEUR:Tendinta4,6639 lei
Curs valutar dolar americanUSD:Tendinta4,1179 lei
Newsletter Monitorul de Suceava RSS Monitorul de Suceava Monitorul de Suceava pe Google+ Monitorul de Suceava pe YouTube Monitorul de Suceava pe Twitter Monitorul de Suceava pe Facebook
Printeaza articolulPrintează articolul |  Trimite prin e-mailTrimite e-mail |  Trimite pe Yahoo MessengerMessenger |   ø imagini |   ø fişiere video

Liga a V-a

Schimbare de lider în Seria I

de
(citeşte alte articole de la acelaşi autor)

Şomuz Fălticeni a preluat şefia Seriei I a Ligii a V-a după ce fostul lider, Progresul Salcea, a pierdut confruntarea din deplasare, cu Recolta Fântânele, contând pentru etapa a XVII-a. În urma acestei victorii, în cursa pentru promovarea în eşalonul al patrulea au intrat şi fotbaliştii din Fântânele, pregătiţi de fostul echipier al Oţelului Galaţi, Constantin Bosânceanu. În celelalte două serii lupta pentru promovare a fost demult tranşată de Bradul Putna şi Dorna Vatra Dornei, formaţii care au obţinut succese scontate în deplasare şi în runda de duminică. Cel mai dezechilibrat meci al ultimei etape a fost cel dintre FC Pojorâta şi Călimani Şaru Dornei, încheiat cu scorul de 11-1 în favoarea echipei gazdă.

Rezultate Liga a V-a:

Seria I

Voinţa Bursuceni – Viitorul Vereşti 1-4

Voinţa Hârtop – Sporting Buneşti 3-0

Steaua Dumbrăveni – Foresta Râşca 8-0

Flacăra Udeşti – Şomuz Fălticeni 0-8

Voinţa Zvoriştea – Inter Capu Câmpului 1-2

Avântul Baia – Şomuzul Preuteşti 0-3

Recolta Fântânele – Progresul Salcea 1-0

 

Clasament Seria I

1. Şomuz Fălticeni        17     13     2       2       66-16          41p  

2. Progresul Salcea        17     13     0       4       35-11          39p  

3. Recolta Fântânele      17     11     2       4       38-20          35p  

4. Viitorul Vereşti         17     10     2       5       44-26          32p  

5. Sporting Buneşti       17     10     0       7       42-31          30p  

6. Voinţa Zvoriştea       17     9       2       6       38-37          29p  

7. Şomuzul Preuteşti     17     9       1       7       32-22          28p  

8. Steaua Dumbrăveni  17     7       4       6       34-29          25p  

9. Inter Capu Câmpului         17     8       1       8       31-31          25p  

10. Voinţa Hârtop        17     6       2       9       32-45          20p  

11. Flacăra Roşie Udeşti        17     4       3       10     30-53          15p  

12. Voinţa Bursuceni    17     4       0       13     27-48          12p  

13. Avântul Baia17     3       1       13     23-50          10p  

14. Foresta Râşca         17     2       0       15     14-67          6p

 

Seria a II-a

Unirea Horodnic – Flacăra Vicovu de Jos 2-2

Avântul Grămeşti – Bucovina Rădăuţi 3-2

Victoria Păltinoasa – Progresul Frătăuţii Vechi 1-3

Viitorul Adâncata – Bradul Putna 1-2

Locomotiva Dorneşti – Bucovina Şerbăuţi 3-4

 

Clasament Seria a II-a

1. Bradul Putna   14     14     0       0       67-15          42p  

2. Avântul Grămeşti     14     8       2       4       34-32          26p  

3. Flacăra Vicovu de Jos        13     7       3       3       38-22          24p  

4. Progresul Frătăuţii Vechi   14     6       4       4       31-24          22p  

5. Bucovina Şerbăuţi    14     6       1       7       33-32          19p  

6. Viitorul Adâncata     13     5       3       5       26-18          18p  

7. Bucovina Rădăuţi     13     4       4       5       21-29          16p  

8. Ştiinţa Mitocul Dragomirnei        13     3       5       5       15-19          14p  

9. Locomotiva Dorneşti          13     4       2       7       26-31          14p  

10. Victoria Păltinoasa14     3       4       7       15-31          13p  

11. Danalis Zvoriştea    13     3       3       7       16-44          12p  

12. Unirea Horodnic     14     1       3       10     20-45          6p

 

Seria a III-a

Larix Dornişoara – Bradul Vama 3-0

Călimănelul Panaci – Victoria Vatra Moldoviţei 0-3

FC Pojorâta – Călimani Şaru Dornei 11-1

Bistriţa Broşteni – Dorna Vatra Dornei 1-3

Forestierul Frumosu – Turbo Forest Poiana Stampei 3-0

 

Clasament Seria a III-a

1. Dorna Vatra Dornei  13     12     1       0       69-13          37p  

2. FC Pojorâta     13     8       1       4       50-22          25p  

3. Victoria Vatra Moldoviţei  13     8       0       5       42-28          24p  

4. Forestierul Frumosu12     6       3       3       29-29          21p  

5. Bistriţa Broşteni       12     6       1       5       39-30          19p  

6. Vânătorul Dorna Candrenilor      12     5       3       4       41-36          18p  

7. Călimănelul Panaci   13     6       0       7       29-38          18p  

8. Larix Dornişoara      13     4       2       7       24-44          14p  

9. Turbo-Forest Poiana Stampei      13     4       1       8       25-44          13p  

10. Călimani Şaru Dornei       13     2       1       10     20-50          7p    

11. Bradul Vama13     2       1       10     15-49          7p

În lipsa unui acord scris din partea Monitorului de Suceava, puteţi prelua maxim 500 de caractere din acest articol dacă precizaţi sursa şi dacă inseraţi vizibil link-ul articolului Schimbare de lider în Seria I.
 Vizualizări articol: 497 | 
Notează articolul: 
  • Nota curentă 2.40/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 | Nota curentă: 2.4 din 5 voturi
Schimbare de lider în Seria I2.455

Iulius Mall Suceava
Denis
Comentarii

Monitorul de Suceava nu este responsabil juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra vă revine în exclusivitate.


Timpul de 60 zile în care puteaţi posta comentarii pe marginea acestui articol a expirat.



Meniul ZILEI în restaurante sucevene

HaiHui prin Bucovina

Clasamente

Loc
Echipa
J
V
E
I
P
G
  • 1.  Otelul Galati  18  12  3   3    39p 9  
  • 2.  FC Timisoara  18  8   10  0    34p 9  
  • 3.  FC Vaslui  18  9   5   4    32p 7  
  • 4.  Rapid  18  8   6   4    30p 16 
  • 5.  Gaz Metan  18  8   6   4    30p 7  
  • 6.  Steaua  18  8   5   5    29p 9  
  • 7.  Dinamo  18  8   5   5    29p 9  
  • 8.  CFR Cluj  18  7   6   5    27p 6  
  • 9.  Astra Ploiesti  18  4   9   5    21p -1 
  • 10.  U Craiova  18  5   5   8    20p 2  
  • 11.  Gloria Bistrita  18  5   5   8    20p -5 
  • 12.  FC Braşov  18  4   8   6    20p -6 
  • 13.  FCM Tg. Mures  18  5   5   8    20p -9 
  • 14.  U Cluj  18  5   5   8    20p -12
  • 15.  Pandurii Tg. Jiu  18  4   6   8    18p -8 
  • 16.  Victoria Branesti  18  4   6   8    18p -8 
  • 17.  Unirea Urziceni  18  4   6   8    18p -10
  • 18.  Sp. Studentesc  18  3   1   14   10p -15
  • 1.  Ceahlăul PN  15  10  5   0    35p 24 
  • 2.  Săgeata Năvodari  15  11  1   3    34p 18 
  • 3.  Concordia  15  9   4   2    31p 13 
  • 4.  FC Botoşani  15  7   4   4    25p 9  
  • 5.  Viitorul C-ta  15  6   6   3    24p 2  
  • 6.  Dunărea Galaţi  15  6   4   5    22p 11 
  • 7.  Astra II Ploieşti  15  6   4   5    22p 0  
  • 8.  Farul Constanţa  15  5   5   5    20p -2 
  • 9.  Gloria Buzău  15  4   6   5    18p -2 
  • 10.  Delta Tulcea  15  5   3   7    18p -5 
  • 11.  CS Otopeni  15  5   3   7    18p -7 
  • 12.  FC Snagov  15  5   2   8    17p -12
  • 13.  Juventus Buc  15  3   5   7    14p -8 
  • 14.  Steaua II  15  4   2   9    14p -10
  • 15.  Dinamo II  15  4   2   9    14p -16
  • 16.  CF Brăila  15  0   4   11    4p -15
  • 1.  Voinţa Sibiu  14  8   6   0    30p 12 
  • 2.  Petrolul Ploieşti  14  9   1   4    28p 12 
  • 3.  Dacia Mioveni  14  8   4   2    28p 8  
  • 4.  FC Bihor Oradea  14  8   2   4    26p 7  
  • 5.  FCM UTA Arad  14  7   3   4    24p 7  
  • 6.  Politehnica Iaşi  14  6   3   5    21p 8  
  • 7.  Alro Slatina  13  5   4   4    19p 3  
  • 8.  Gaz Metan CFR  14  4   5   5    17p -3 
  • 9.  FC Argeş Piteşti  14  5   2   7    17p -4 
  • 10.  CSM Rmn-Vâlcea  14  5   1   8    16p -1 
  • 11.  Arieşul Turda  14  4   3   7    15p -7 
  • 12.  Mureşul Deva  14  3   4   7    13p -7 
  • 13.  ACU Arad  14  3   4   7    13p -9 
  • 14.  Unirea Alba-Iulia  14  3   3   8    12p -11
  • 15.  FC Silvania ŞS  13  3   1   9    10p -15
  • 16.  Minerul Lupeni  0   0   0   0     0p 0  

Detalii clasamente

Ultima oră: local

Alte articole

Alte titluri din Sport local

Ştiri video

Ultima oră: naţional - internaţional

Alte articole

Gala Top 10 Suceveni

Top Articole

Elia Studio - Salon de infrumusetare
Mersul trenurilor de călători

SONDAJE

Consideraţi Legea antifumat în spaţiile publice o măsură bună?

Da
Nu
Nu mă interesează

Fotografia zilei - fotografie@monitorulsv.ro

Fotografia zilei